Fölényesen győzne a Fidesz–KDNP
A biztos szavazók a kormánynak szavaznának újra bizalmat
A Fidesz–KDNP (44 százalék) aratna győzelmet egy most vasárnapi országgyűlési választáson, míg a Tisza Párt 35 százalékot érne el. A Mi Hazánk (hét százalék) és a Demokratikus Koalíció (hat százalék) is bejutna az Országgyűlésbe – tájékoztat az új közvélemény-kutatásának eredményéről a Real-PR 93 – számol be a magyarnemzet.hu.
2024. november 4. 12:51

Azt vizsgálták, hogy a választók melyik pártra szavaznának egy most vasárnap tartandó országgyűlési választáson. Az eredmények a teljes lakosság és a biztos szavazók bázisán is érvényesek – írja a magyarnemzet.hu. A teljes népesség körében a Fidesz–KDNP 38 százalékos támogatással rendelkezik, ami a 2022. évi népszámlálás adatait alapul véve hárommillió a választáson részt vevő vagy attól távol maradó Fidesz-szimpatizánsnak felel meg. Így a teljes népességre vonatkozó hibahatárok figyelembevételével is szignifikáns különbséggel vezetnek a kormánypártok.

A Tisza Párt 25 százalékos támogatottságával legfeljebb 1,98 millió szimpatizánst tud megszólítani. A Mi Hazánkkal a teljes népességben 320 ezer fő, míg a Demokratikus Koalícióval 240 ezer fő szimpatizál.

A biztos szavazók a kormánynak szavaznának újra bizalmat

A biztos szavazók körében a kormánypártokat 44 százalék támogatja. Ez szintén egyértelmű, a hibahatárt meghaladó előnyt, azaz választási győzelmet jelentene a Fidesz–KDNP számára. A Fidesznek összesen annyi szimpatizánsa van, ahány szavazója volt a külhoniakkal együtt 2022-ben. A kormánypárt számára kulcskérdés, tudja-e mozgósítani a következő választásokig a most sokkal kevésbé aktív támogatóit.

A Tisza Párt a biztosan részt vevők körében 35 százalékos eredményt tudna elérni, ezzel öt százalékpontot javított a júniusi EP-választási eredményén, de továbbra is kilenc százalékponttal lemarad a kormánypártoktól. Így a Tisza Párt támogatottsága éppen a Márki-Zay Péter vezette közös lista 2022-es népszerűségét éri el.

Az EP-választás utáni időszakra is érvényes, hogy a Tisza Párt a baloldal kárára tudott erősödni. A Mi Hazánk hétszázalékos, míg a Demokratikus Koalíció hatszázalékos tábort tudhat maga mögött a biztos választók körében. A Magyar Kétfarkú Kutya Párt négyszázalékos támogatottságával valószínűleg ötszázalékos, parlamenti küszöb alatti eredményt érne el.

Vidéken a Fidesz–KDNP támogatottsága kimagasló, 47 százalékos, míg a fővárosban 33 százalék vallja magát kormánypártinak a biztos szavazók körében. Ezzel szemben a Tisza Párt Budapesten tud nagyobb támogatottságot felmutatni (42 százalék), míg az ország többi részén 33 százalékos támogatottsággal rendelkezik. A közvélemény-kutatás ezer fő telefonos megkérdezésével készült 2024. október 28–30. között a felnőtt társadalomra nemre, korra és lakóhelyre nézve reprezentatív mintán. A hibahatár legfeljebb +/-3,2 százalék. Az ábrán feltüntették a pontos hibahatárokat.

Magyar Nemzet
  • Magyar edzője van (volt) a Fradinak
    Kegyelmi pillanat: újfent magyar adzője van a Ferencváros labdarúgócsapatának. Nagy esély arra, hogy néhány Európa-hírű futballistánk mellett most egy trénerünk is Európa-hírre kapjon, s külön öröm, hogy ezt magyar csapattal teheti meg.
  • Fekete hattyú
    Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
  • Ma van a magyar művelődés napja
    A negyedszázados együttműködés Nagyvárad és Berettyóújfalu között indult, majd mindkét település bekapcsolta saját testvérvárosát - Nagyvárad Debrecent, Berettyóújfalu Margittát. A január végén záruló rendezvénysorozat csaknem 200 programot foglal magába. A partiumi és magyarországi kulturális intézmények, szervezetek egymásnál is bemutatkoznak. A debreceni Kodály Filharmonikusok például Nagyváradon adnak koncertet.
  • Az USA blokkolja a dollárok gurulását
    Az Egyesült Államok külföldi segélyezési rendszere olyan eszméket népszerűsít külföldön, amelyek ellentétesek a harmonikus nemzetközi kapcsolatokkal és a világbéke destabilizálását szolgálják. Ezért az USA segélyezési politikáját összhangba kell hozni az elnök külpolitikájával.
  • Ellenséges nyilatkozatok jönnek Kijevből
    A magyar miniszterelnök Ukrajna NATO-tagságáról azt mondta, hogy az nincs napirenden és nem is lesz, mert sohasem lesz egyhangú támogatás mögötte. Ukrajna NATO-tagsága azonnali, közvetlen, teljes háborút jelent Oroszországgal szemben; Magyarország ezt nem akarja - tette hozzá.
MTI Hírfelhasználó