Musk – youtube
Elon Musk megosztotta a közösségi oldalán László András fideszes európai parlamenti képviselő bejegyzését, amely arról szól, hogy az Európai Unió vezetése nem hajlandó tiszteletben tartani a demokratikus normákat és a többség akaratát.
Az EU nem hajlandó tiszteletben tartani a demokratikus normákat és a többség akaratát. Rendkívül megdöbbentő! - írta posztjában László András arra reagálva, hogy a korábbi uniós biztos Thierry Breton azt mondta, hogy az EU-nak megvannak az eszközei arra, hogy annulláljanak egy esetleges AfD győzelmet a német választásokon. "Megtettük Romániában és ha szükséges, megtesszük Németországban is. ”
A magyar EP képviselő szerint az EU akkor sem tett semmit amikor 10 millió dollárt juttattak törvénytelenül a magyar baloldalnak a 2022-es választási kampányukhoz.
"Amikor az Egyesült Államok budapesti nagykövetsége elkezdett támogatást osztani a baloldali médiának, a brüsszeli elit hallgatott. Amikor a magyar parlament szuverenitásvédelmi törvényt fogadott el, hogy megakadályozza az ilyen jellegű további beavatkozást, az Európai Bizottság beperelte Magyarországot. A biztosok azonban több alkalommal is szívélyesen fogadták Soros Györgyöt az Európai Bizottságban hivatalos találkozókon. Az EU-ban lobbizó civil szervezetek az ő támogatását kapják.
Most, hogy van egy másik milliárdos, Elon Musk, aki csupán az európai politikáról mer véleményt nyilvánítani egyik vagy másik politikai oldal javára, az úgynevezett liberális elit a demokráciát akarja megszüntetni, ha nem tetszik neki a választások eredménye.
És őszintén beszélnek arról, hogy nemrég Romániában pontosan ezt tették. Változásra van szükségünk Brüsszelben! Meg kell védenünk demokráciáinkat és szuverenitásunkat!" - írta László András
-
Kegyelmi pillanat: újfent magyar adzője van a Ferencváros labdarúgócsapatának. Nagy esély arra, hogy néhány Európa-hírű futballistánk mellett most egy trénerünk is Európa-hírre kapjon, s külön öröm, hogy ezt magyar csapattal teheti meg.
-
Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
-
A negyedszázados együttműködés Nagyvárad és Berettyóújfalu között indult, majd mindkét település bekapcsolta saját testvérvárosát - Nagyvárad Debrecent, Berettyóújfalu Margittát. A január végén záruló rendezvénysorozat csaknem 200 programot foglal magába. A partiumi és magyarországi kulturális intézmények, szervezetek egymásnál is bemutatkoznak. A debreceni Kodály Filharmonikusok például Nagyváradon adnak koncertet.
-
Az Egyesült Államok külföldi segélyezési rendszere olyan eszméket népszerűsít külföldön, amelyek ellentétesek a harmonikus nemzetközi kapcsolatokkal és a világbéke destabilizálását szolgálják. Ezért az USA segélyezési politikáját összhangba kell hozni az elnök külpolitikájával.
-
A magyar miniszterelnök Ukrajna NATO-tagságáról azt mondta, hogy az nincs napirenden és nem is lesz, mert sohasem lesz egyhangú támogatás mögötte. Ukrajna NATO-tagsága azonnali, közvetlen, teljes háborút jelent Oroszországgal szemben; Magyarország ezt nem akarja - tette hozzá.