Elhunyt Gyenesei István. A volt önkormányzati minisztert, országgyűlési képviselőt, a Somogy megyei közgyűlés egykori elnökét életének 76. évében, súlyos betegség után érte a halál - tudatta családja a politikus Facebook-oldalán pénteken.
magyarnemzet
Azt írták: Gyenesei István "örökmozgó volt, alkotott és küzdött, alkotott, hogy Somogy és Magyarország boldogabb legyen, és küzdött, hogy a dolgok jóra forduljanak".
"Küzdött akkor is, amikor az esélyek nem mellette szóltak, hitt az életben, a gyógyulásban" - tették hozzá.
Gyenesei István 1948-ban született Kaposváron. Agrárközgazdásznak tanult, a mezőgazdasági tudomány doktora lett, emellett politológus végzettséget is szerzett.
A politikus 1985 és 1990 között a Somogy Megyei Tanács elnöke volt, a megyei önkormányzat elnöki tisztét 1990 és 1994, valamint 1998 és 2006 között töltötte be, 2006-2010 között független országgyűlési képviselőként, 2008-2009 között a Gyurcsány-kormány önkormányzati minisztereként is dolgozott.
Gyenesei István egy időben a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöki, a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetségének társelnöki és a Somogy Megyei Területfejlesztési Tanács elnöki tisztét is betöltötte.
-
Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
-
A válogatottra vonatkozólag a miniszterelnök mondott lényegeset, igaz, évekkel ezelőtt, és azóta sem ismételte meg. Eszerint a magyar nemzeti tizenegynek a világ tíz legjobb válogatottja közé kell kerülnie. Jelenleg a 32., de Marco Rossi talán elindíthatja csapatunkat a fölfelé vezető úton.
-
Orbán Viktor a magyar uniós elnökség szerdai európai parlamenti programismertetőjét követő vitát úgy értékelte, az a tényeket mellőzte, gyűlölködő volt és nem törődött Európával, az európai emberekkel, csak a támadás jellemezte.
-
„Rendkívüli megtiszteltetésként fogadtam a miniszterelnök levelét, amelyben Orbán Viktor a két példaképemet: Esterházy Jánost és Duray Miklóst is említi, így hatványozottan érzem a felelősség súlyát, és annak a szolgálatnak a nemességét és fontosságát, amellyel a magyar követség küldöttjei megbíztak” – magyarázta Gubík László.
-
Vajon tisztában van-e Leyen asszony azzal a ténnyel, hogy hány német honfitársa hagyja el a szülőföldjét, és költözik Magyarországra, ebbe a korrupt Orbán-i diktatúrába, ahol minden rossz? – veti fel Kövesdi Károly.