Az Európai Unió Tanácsa pénteken felvette a terrorista szervezetek uniós listájára a Bázis (The Base) nevű, 2018-ban alapított amerikai szélsőjobboldali szervezetet - derült ki a testület közleményéből.
A Bázis zászlója – wikipedia
A tájékoztatás szerint a Bázis EU-tagállamokban lévő minden pénzeszközét befagyasztották, valamint megtiltották a szervezet számára bármilyen gazdasági erőforrás rendelkezésére bocsátását is.
A Tanács azt is bejelentette, hogy egy személyt levettek a listáról, az illető ugyanis időközben meghalt, így tehát - a Bázissal együtt - jelenleg 15 természetes személy és 22 csoport, illetve jogi személy szerepel rajta.
A Rinaldo Nazzari alapította Bázis egy az Egyesült Államokban, Kanadában, Ausztráliában, a Dél-afrikai Köztársaságban és Európában is aktív félkatonai szervezet, amelyet korábban már Kanada, az Egyesült Királyság, Ausztrália és Új-Zéland is terroristaszervezetté nyilvánított.
Az álneveket is használó, régebben az amerikai Szövetségi Nyomozó Irodának (FBI) és a Pentagonnak is dolgozó Nazzaro 2018-ban vásárol földterületeket az egyesült államokbeli Washington államban, "túlélőtáborok" szervezése céljából.
Nazzaro a csoport megalapítását követően Oroszországba költözött, ahonnan - rövid szünettel - a mai napig is irányítja a szervezet működését. Az orosz állami televízió 2020-ban közzétett egy vele készített interjút is.
Maga Nazzaro tagadta, hogy szervezete neonáci ideológiát vallana, szerinte csupán "túlélésre és önvédelemre" oktatják tagjaikat.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Barabás Richárd, a Párbeszéd politikusa a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésére benyújtott módosító indítványa szerint a szivárvány színeivel kellene kivilágítani a Kolosy téren álló 269 éves Újlaki Sarlós Boldogasszony Plébániatemplomot. A beadványt több politikus is provokációnak nevezte. Barabás emellett a Facebook oldalán próbálta félremagyarázni, saját világlátásához igazítani a szivárvány szimbólum jelentését. Soltész Miklóst, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárát kérdeztük a váci református iskola bővítésének alapkőletételénél az esetről, keresztényüldözésről és a Nyugat-Európa szerte tapasztalható templomátalakításokról.
Hind Kabawat az első nő és egyben keresztény, aki miniszteri tisztséget tölt be a szíriai kormányban. Március 29-i hivatalba lépésétől ő vezeti a Szociális és Munkaügyi Minisztériumot. Nyugati megfigyelők üdvözölték a nők irányába történő nyitást, az új szociális miniszter személyének megválasztását egyben pedig a kisebbségek iránti elfogadóbb magatartásnak tekintik.
Soltész Miklós a Taksonyi Német Nemzetiségi Óvoda bővítésének átadóünnepségén arról beszélt, hogy a magyar kormány ugyanúgy fontosnak tartja az egyházak és a nemzetiségek oktatási-nevelési intézményeit, mint minden más oktatási-nevelési hazai intézményt.