Ukrajna és Oroszország ismét drónokkal támadta egymást hétfőre virradó éjszaka: Oroszország károkat jelentett, Ukrajna lelőtt drónokról és egy rakétáról számolt be.
„Károk keletkeztek egy helyi erőműben” – írta a Telegramon a közép-oroszországi Orjol régió kormányzója, Andrej Klicskov. Két drónt lelőttek Glazunovka körzetében. Médiajelentések szerint a Belgorodi területen is keletkezett drónok által okozott kár áramelosztó alállomásokban.
Az orosz védelmi minisztérium beszámolója szerint összesen 39 ukrán drónt fogott el vagy semmisített meg a légvédelem, elsősorban a határ menti Kurszk, Belgorod, Brjanszk és Voronyezs régiókban. Drónokat fogtak el a Leningrádi területen is. Az ukrán légierő közleménye szerint tízból kilenc harci drónt fogtak el, valamint egy manőverező robotrepülőgépet is. Károkról nem számoltak be.
A már két éve folyó háborúban az orosz légicsapások súlyosan megrongálták az ukrán energiaellátó rendszert, ezért rendszeresen áramszünetekre kerül sor. Ukrajna újabban megkezdte oroszországi hátországi célpontok támadását, elsősorban drónokkal.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Barabás Richárd, a Párbeszéd politikusa a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésére benyújtott módosító indítványa szerint a szivárvány színeivel kellene kivilágítani a Kolosy téren álló 269 éves Újlaki Sarlós Boldogasszony Plébániatemplomot. A beadványt több politikus is provokációnak nevezte. Barabás emellett a Facebook oldalán próbálta félremagyarázni, saját világlátásához igazítani a szivárvány szimbólum jelentését. Soltész Miklóst, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárát kérdeztük a váci református iskola bővítésének alapkőletételénél az esetről, keresztényüldözésről és a Nyugat-Európa szerte tapasztalható templomátalakításokról.
Hind Kabawat az első nő és egyben keresztény, aki miniszteri tisztséget tölt be a szíriai kormányban. Március 29-i hivatalba lépésétől ő vezeti a Szociális és Munkaügyi Minisztériumot. Nyugati megfigyelők üdvözölték a nők irányába történő nyitást, az új szociális miniszter személyének megválasztását egyben pedig a kisebbségek iránti elfogadóbb magatartásnak tekintik.
Soltész Miklós a Taksonyi Német Nemzetiségi Óvoda bővítésének átadóünnepségén arról beszélt, hogy a magyar kormány ugyanúgy fontosnak tartja az egyházak és a nemzetiségek oktatási-nevelési intézményeit, mint minden más oktatási-nevelési hazai intézményt.