Horn Gyula a baloldal büszkesége, aki jelentős szerepet töltött be Európa újraegyesítésében - mondta a DK szerda esti budapesti rendezvényén Varju László, a párt alelnöke.
Az ellenzéki párt Budapestre, Horn Gyula XIII. kerületi szobrához hívta azokat, akik azt akarják, hogy a közeli sétány továbbra is a néhai szocialista miniszterelnök nevét viselje. A Fővárosi Törvényszék keddi ítélete szerint az elnevezés jogsértő, ezért hatályon kívül helyezték a Fővárosi Közgyűlés erről szóló rendelkezését.
A DK tiltakozó eseményén több MSZP-s és DK-s politikus, többek között Arató Gergely, Gy. Németh Erzsébet, Horváth Csaba és Török Zsolt is megjelent.
Varju László szerint Horn Gyula valódi európai politikus volt, akit külföldön is tisztelnek, ám a "kizárólagosságra törekvő" magyar kormány mindeközben el akarja hallgattatni azokat, akik tiltakoznak. A DK alelnöke galádságnak és szégyennek nevezte, hogy a "hatalom" semmissé akarja tenni a volt miniszterelnök emlékét.
Varju László beszédét követően az MSZP-s Komjáthi Imre szólalt föl. Az ellenzéki politikus szerint "megálljt kell parancsolni a pitiáner rendszernek", amely "el akarja törölni a közös múltunkat". Ebben a helyzetben a szolidaritás a legfontosabb jelszó, össze kell tehát fogni, mert ami történik, az Horn Gyula emlékének meggyalázása - fogalmazott. Komjáthi Imre közölte egyúttal, hogy vissza fogják helyezni az utcanévtáblát, ha azt bárki eltávolítaná.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Mol csaknem 1300 kőolaj- és földgázkutat üzemeltet jelenleg Magyarországon, és 150 milliárd forintot fektet be itt a kőolaj- és földgázkitermelésbe a következő 3 év során.
Bóka János kiemelte, a magyar álláspont szerint a háború mielőbbi befejezéséhez azonnali tűzszünetre és érdemi béketárgyalásokra van szükség. Jelenleg egyetlen komolyan vehető békekezdeményezés van, mégpedig Donald Trump amerikai elnöké.
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Belgrádban tárgyalásokat folytatott Marko Djuric szerb külügyminiszterrel, valamint Djordje Milicevic diaszpóráért felelős miniszterrel - közleményben tudatta a Miniszterelnök-helyettesi Kabinet.