A "Pesti" szót elhagyva, Magyar Színházként folytatja történetét a Hevesi Sándor téri teátrum, amely a névváltoztatás mellett megújult arculattal is jelentkezik.
magyarszinhaz.hu
A Magyar Színház, korábbi nevén Pesti Magyar Színház felújítási és arculatváltási folyamaton megy keresztül, amely az épület modernizálását, a nézőtéri élmény javítását és a fenntarthatóság előtérbe helyezését tűzte ki célul - olvasható a színház MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében.
Mint írják, a névváltoztatás visszatérés a színház eredeti gyökereihez, méltóan a csaknem 130 éves múlthoz, amely új irányvonalakat nyit meg a színház jövőjében. Az új arculat és infrastrukturális fejlesztések központjában a nézői igények kielégítése és a környezettudatos megközelítés áll - emelik ki a közleményben.
"A célunk az volt, hogy a művészeti és infrastrukturális megújulás kéz a kézben haladjon" – idézik Szabó Zoltán gazdasági igazgatót.
A színház belső felújításai között szerepel a közönségforgalmi területek modernizálása: a ruhatár kapacitásának bővítése, a büfé és a mosdók korszerűsítése. A Szalon új funkcióval gazdagodott, mostantól kulturális rendezvények, például irodalmi estek befogadására is alkalmas - emelik ki a közleményben.
Mint írják, a leglátványosabb újítás ezután következik: a színház homlokzatának zöldítése egy innovatív, fenntarthatósági koncepció jegyében valósul meg. A cél az, hogy a homlokzatot élő növényzettel borítsák be, ami nemcsak esztétikai funkciót tölt be, hanem hozzájárul a környezetvédelemhez, javítva a városi levegőminőséget, növelve a kerület zöldfelületeit. Ezzel a modern megoldással a színház nemcsak a fenntarthatóság terén válik úttörővé, hanem a környezetvédelem fontosságára is felhívja a figyelmet - hangsúlyozzák.
A névváltoztatással kapcsolatban úgy fogalmaznak: szeretnék visszaadni azt a méltóságot, amelyet a teátrum még Nemzeti Színházként hordozott. A Magyar Színház név hitelesen és méltóképpen tükrözi ezt a gazdag örökséget - hangsúlyozzák.
Az új arculat modern és fiatalos, de tiszteli a hagyományokat, amit az új logó is tükröz: a Magyar Színház "M" betűje egy hangjeggyel kiegészítve utal a színház zenés produkcióinak jelentőségére - írják.
A tervek között szerepel a nézőtéri ülőhelyek teljes cseréje, a színpadtechnika fejlesztése, a világítás és a forgószínpad korszerűsítése.
"Az új névvel és arculattal a színház méltó módon folytatja a magyar és világirodalom klasszikusainak bemutatását, miközben folyamatosan alkalmazkodik a 21. század kihívásaihoz és igényeihez" - áll a közleményben.
Nagy Viktort 2024. február 1-jétől öt évre bízták meg a Pesti Magyar Színház - szeptembertől Magyar Színház - igazgatói feladatainak ellátásával.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Bóka János kiemelte, a magyar álláspont szerint a háború mielőbbi befejezéséhez azonnali tűzszünetre és érdemi béketárgyalásokra van szükség. Jelenleg egyetlen komolyan vehető békekezdeményezés van, mégpedig Donald Trump amerikai elnöké.
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Belgrádban tárgyalásokat folytatott Marko Djuric szerb külügyminiszterrel, valamint Djordje Milicevic diaszpóráért felelős miniszterrel - közleményben tudatta a Miniszterelnök-helyettesi Kabinet.
Tegnap a Fejlesztési Bizottságban a Patrióták, az EPP és az ECR együttműködésével sikerült egy polgár- és szuverenitásbarát dokumentumot elfogadni - a baloldal globalista, NGO-párti javaslatával szemben - közölte Hölvényi György, a KDNP európai parlamenti képviselője a Facebookon.