Az állam szilárd kereteket képes biztosítani a nemzetpolitikának, tartalommal pedig az olyan szervezetek tudják megtölteni ezeket a kereteket, mint amilyen a Rákóczi Szövetség - mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter szombaton Budapesten, a szövetség által szervezett Halzl József-emlékkonferencián.
Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter beszédet mond a Rákóczi Szövetség által szervezett Halzl József Emlékkonferencián a budapesti Millenárison 2024. november 9-én. MTI/Máthé Zoltán
Gulyás Gergely a Rákóczi Szövetség 2020-ban elhunyt örökös és tiszteletbeli elnökének munkásságát méltató rendezvényen kiemelte, Halzl József tevékenysége olyan mérföldkő volt a magyar nemzetpolitikában, amelyhez a mindennapok döntéseit ma is mérhetik.
Egy olyan országnak, amelynek határain túl több millió magyar él, a nemzetpolitika mindig is meghatározó és kiemelt fontosságú feladat kell, hogy legyen – mutatott rá a miniszter.
Mindaz, ami már Antall József miniszterelnöksége alatt célként fogalmazódott meg, 2010 után valósággá vált: ma már mindenki magyar állampolgár lehet, aki magyar, függetlenül attól, hol él a világon, és van egy világos támogatási rendszer az elcsatolt nemzetrészek számára – mondta Gulyás Gergely.
Hozzátette, hogy az állam szilárd kereteket képes biztosítani a nemzetpolitikának, de ezeket a kereteket tartalommal kell megtölteni. Ezt teszi a Rákóczi Szövetség is, amely „a magyarságra határra való tekintet nélkül néz”, és évente mintegy száz nagy programot szervez, például nyaranta tízezrek táborozhatnak együtt az anyaországból, a határokon túlról és a nyugati diaszpórából Sátoraljaújhelyen.
Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke úgy fogalmazott, Halzl József a nemzetpolitika egyik ikonja volt, aki egyszerre tudott stratégiában gondolkozni, de „nem vetette meg az apró munkát sem”.
Halzl József mindig a fiatalokat kereste, mert tudta, hogy a jövőt csak velük és általuk lehet befolyásolni. Fontosnak tartotta, hogy a fiatalok között kapcsolatok szülessenek, közösséghez tartozzanak és a magyar nyelvre, kultúrára értékként tudjanak tekinteni. Legfontosabb feladatának pedig azt tekintette, hogy a külhoni szülőket meggyőzze a magyar iskolaválasztás fontosságáról – mondta a szervezet elnöke.
Halzl József négy éve hunyt el, azóta minden évben megrendezik az emlékkonferenciát, és olyan nemzetpolitikailag kiemelt témákat igyekeznek körbejárni, amelyek szorosan kapcsolódnak ahhoz az ügyhöz, amelyet ő szolgált – közölte Csáky Csongor, hozzátéve, hogy idén a külhoni magyar ajkú romák helyzete az oktatásban és a munkaerőpiacon a konferencia kiemelt témája.
A rendezvényen átadták a 2022-ben alapított Halzl József-díjat, amelyet ezúttal Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója vehetett át.
Lantos Csaba energiaügyi miniszter a díjazottat méltatva azt mondta, a díj a magyarságért, a magyar emberek összetartozásáért évtizedeken át önzetlen munkáját végző embernek, „hazafinak” jár.
Hernádi Zsolt a jelentős anyagi támogatáson túl személyesen is részt vett a szövetség életében, segítette az iskolaválasztási programot, előadóként részt vett a táborokban, az orosz-ukrán háború kitörésekor segítette téli táborok szervezését a Kárpátalján élő gyerekeknek - ismertette a miniszter.
Hernádi Zsolt úgy fogalmazott, barátainak mondhat köszönetet a díjért, mert a szövetség tagjait annak tekinti, a szövetségnél otthon van, hazajár hozzájuk.
Az elnök-vezérigazgató hozzátette, a Rákóczi Szövetség zászló számára, amely mutatja, merre van az előre, mutatja a reményt és a jövőt, amelyet a magyarságnak kell adni.
-
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
-
Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
-
A BRFK mindenki számára biztosítja a békés gyülekezéshez, véleménynyilvánításhoz való jogot, amíg azzal nem valósítanak meg szabálysértést vagy bűncselekményt.
-
Sajnos lesz elegendő erejük, hogy megvédjék az alvilági módszerekkel dolgozó, álhírgyártó „kollégáikat” – utal a szélsőbaloldali sajtóhálózatra Bánó Attila.
-
Probléma lehet még a háborús hisztéria folyamatos fenntartása. Egyetlen szuper birodalom esetén ugyanis gondot okozhat, hogy nincs kivel háborúzni. Ki kell találni ezért olyan globális veszedelmeket, amelyek indokolttá teszik a rendkívüli állapot folyamatos fenntartását, szükség esetén pl. utazási korlátozások és/vagy kijárási tilalmak bevezetését, gázálarc vagy szájmaszk kötelező hordását, stb.