Európa számára a legsúlyosabb fenyegetést az illegális migráció jelenti, ez az egyik legfontosabb megállapítása annak a politikai nyilatkozatnak, amelyet Budapesten, első kihelyezett frakcióülésén fogadott el a nemzeti konzervatív erőket megjelenítő Patrióták Európáért pártszövetség - közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szombaton az M1 Ma este című műsorában.
Bakondi György elmondta: nyilatkozatukban a patrióták nyomatékosan hangsúlyozzák az európai külső határok szilárd őrizetéének szükségességét; a külső határon jogellenesen, úti okmányok nélkül, a jogszabályi előírásokat semmibe véve nem lehet átlépni.
"Csak az léphet be az Európai Unió területére, akinek a schengeni térségen kívül elbírálták menekültkérelmét, aki pozitív választ kapott a hatóságoktól, vagyis politikaimenekült-státuszt kapott" - idézte a dokumentumból.
Hozzátette: időnként, időszakosan szükséges felülvizsgálni a már Európában tartózkodók jogszerű tartózkodását is.
Bakondi György rámutatott: nagyon fontos, hogy azokkal szemben, akik jogellenesen tartózkodnak az Európai Unió területén, határozottan és egyértelműen lépjenek fel a hatóságok, oda kell visszairányítani őket, ahonnan érkeztek.
A belbiztonsági főtanácsadó leszögezte: ezek a nyilatkozatban is lefektetett szempontok összhangban vannak az európai lakosság biztonsági érdekeivel, igényeivel, amit jól mutatnak az elmúlt egy-két év választási eredményei is, tehát a nyilatkozatnak várhatóan jelentős lakossági támogatottsága lesz az Európai Unióban.
Bakondi György a műsorban kérdésre válaszolva szólt az Olaszországban elfogadott új illegálismigráció-ellenes jogszabályokról, amelyeket Giorgia Meloni javaslatára fogadott el a szenátus.
Olaszország huzamosabb ideje szembesül azzal, hogy az olasz lakosság érdekében szigorítani kell az eljárást, hiszen egyes térségek szinte lakhatatlanná váltak a tömeges illegális bevándorlás miatt. Tévednek azok az illegális migránsok, akik vízből kimentésük okán eddig úgy gondolták, hogy jogot formálhatnak politikaimenekült-státuszra az Európai Unió valamelyik tagállamában, ez joghelyesség szempontjából nem állja meg a helyét - mondta.
Megoldásként új módszert vezettek be, az Albániában történő menekültstátusz-elbírálást. Ez azt jelenti, hogy akiket az olasz parti vizeken kívül mentenek ki, azokat - a családok és kisgyerekek kivételével - nem az olasz partokra viszik, hanem Albániába, és az ott kialakított menekülttáborokban az olasz hatóság bírálja el menekültkérelmüket.
Csak az utazhat Olaszországba, aki megkapta a menekültstátuszt, a többieknek vissza kell térniük a kiinduló országokba. Ez önmagában is egy pozitív fejlemény, és azóta is számos európai uniós ország figyelmét felkeltő újfajta megoldás - vélekedett Bakondi György.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Rétvári Bence, az EU-tagországok belügyminisztereinek tanácsülését követően kijelentette: a 40 éves schengeni térség soha ilyen rossz állapotban nem volt. A belső határok nélküli Európa messzebb van, mint az elmúlt 40 évben szinte bármikor, ami a hibás migrációs politikának köszönhető - hívta fel a figyelmet.
Latorcai Csaba, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára beszédet mond a Napsugár Baptista Bölcsőde átadásán Ecseren 2025. június 13-án. MTI/Bruzák Noémi
Orbán Viktor azt mondta: az ukránok képtelenek fönntartani a saját államukat, "mi fizetjük" az ukrán nyugdíjasok nyugdíját, az állami alkalmazottak fizetését, az ukrán közszolgáltatások működését, "mi tartjuk fönn" a hadseregüket.