A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) japán elnökjelöltje, Vatanabe Morinari szerint az öt földrészen, öt városban egyszerre lehetne rendezni nyári olimpiát.
insidethegames.biz
A Nemzetközi Torna Szövetség 65 esztendős elnöke úgy véli, hogy az ötkarikás játékok olyan hatalmasra nőttek, hogy a legtöbb helyen gazdaságilag és környezetvédelmi szempontból nehéz őket megrendezni.
Vatanabe szerint a jelenlegi modell elavult, és azt a korszakot idézi, amikor még nem létezett televízió, a fő közlekedési eszköz pedig a hajó volt.
"Most élvezhetjük a különféle utazási és kommunikációs technológiák használatát, beleértve az internetet is. Az olimpia és paralimpia jövője előtt álló gazdasági és környezetvédelmi nehézségek elkerülhetők, ha ezeket felosztják. Öt város az öt földrészről, ugyanabban az időszakban" - olvasható Vatanabe javaslatában, amely az olimpiai hírekre szakosodott insidethegames.biz oldalon is megtalálható.
Szerinte a nap 24 órájában közvetített olimpia az öt kontinenst összehozná, a látványban és az izgalomban az egész világ osztozna, ráadásul a házigazda költségei jelentősen csökkennének.
Ez lehetőséget adna a rendezés megfontolására olyan kisebb városoknak is, amelyek a jelenlegi formátum miatt nem tudnának otthont adni olimpiának. Vatanabe szerint a téli olimpiákat is hasonló módon szét lehetne osztani országok vagy földrészek között.
Vatanabe mellett hatan kandidálnak a leköszönő NOB-elnök Thomas Bach posztjára: Kirsty Coventry - egyedüli nőként -, a 200 méter hát 2008-as ötkarikás bajnoka, Sebastian Coe, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség elnöke, ifj. Juan Antonio Samaranch, a korábbi NOB-elnök fia, a Nemzetközi Öttusa Szövetség és a NOB alelnöke, Fejszal al-Husszein jordán herceg, David Lappartient, a Nemzetközi Kerékpár Szövetség (UCI) elnöke, valamint Johan Eliasch, a Nemzetközi Sí és Hódeszka Szövetség (FIS) elnöke.
Az elnökválasztást a NOB március 18. és 21. között sorra kerülő tisztújító kongresszusán rendezik meg a görögországi Olümpiában.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Nem értek egyet azzal, hogy az ukránok értünk harcolnak, ugyanis Európa nincsen támadás alatt, egyetlen európai uniós vagy NATO-tagország sincs támadás alatt. Az ukránok hősiesen harcolnak, de magukért" - rögzítette a külügyminiszter.
Kollár Kinga brüsszeli kijelentéséről szólva Orbán Viktor úgy nyilatkozott, a Tisza-párti európai parlamenti képviselő "gyurcsányi szemérmetlenséggel vágta a magyarok képébe", hogy mindennap azért dolgozik párttársaival, hogy "Magyarország ne kapja meg a neki járó forrásokat", és erre büszke is.
Az államtitkár kifejtette: "azt is elmondtuk, hogy nyilván szeretetből a bajba jutottaknak segítettünk, ez nem is kérdés, viszont a legnagyobb szeretet, meg a legnagyobb segítség az, amikor helybe visszük a segítséget a Hungary Helps programon keresztül".