A Kolozsvárt és Csíkszeredában történtekkel kapcsolatban külügyminiszteri szinten került sor lépésekre
2025. április 6. 08:55
A Kolozsváron és Csíkszeredában történtekkel kapcsolatban nem nagyköveti, hanem rögtön külügyminiszteri szinten került sor lépésekre - reagált a Külgazdasági és Külügyminisztérium szóvivője az MTI-nek arra, hogy a Mi Hazánk a román nagykövet azonnali bekéretésére szólította fel Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert a magyarul beszélő fiatalok kolozsvári megtámadása miatt.
Paczolay Máté ismertette, a magyar külügyminiszter nem a nagykövethez, hanem közvetlen a budapesti román nagykövet főnökéhez, Emil Hurezeanu külügyminiszterhez fordult az incidensek kapcsán.
A román külügyminiszterrel folytatott telefonos megbeszélésen Szijjártó Péter világossá tette, elfogadhatatlannak tartjuk és a lehető leghatározottabban elítéljük a történteket -jegyezte meg.
A román külügyminiszterrel egyetértés volt abban, hogy ezeket az eseteket komolyan kell venni és súlyuknak megfelelően kell őket kezelni.
"A román külügy ezért is biztosított minket arról, hogy a hatóságok mindent megtesznek az elkövetők kézre kerítése és megbüntetése érdekében" - írta Paczolay Máté.
Hozzátette, a két külügyminiszter emellett egyetértett abban is, hogy minden lehetséges eszközzel meg kell akadályozni az ilyen típusú cselekmények megismétlődését, ahogy azt is, hogy szélsőséges emberek tönkretegyék a két ország közötti egyre javuló kapcsolatát.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
"Az Akadémia nem önmagáért és tagjaiért van, hanem azért a közösségért, amelyért annak képviselői létrehozták. Akadémiánk fő küldetése, hogy a kutatások eredményezte tudást a magyar társadalom, gazdaság, állam, az egész nemzet szolgálatába állítsa. Célunk a tudománybarát, a tudomány művelését, az Akadémiát támogató társadalom kialakítása" - mondta Freund Tamás.
Eladásra kínált ingatlan volt a Városháza épületegyüttese. A befolyással üzérkedő a Fővárosi Önkormányzat korlátozottan forgalomképes törzsvagyonába tartozó Városháza ingatlanegyüttes eladása kapcsán is tárgyalásokat folytatott három, az ingatlanvásárlás iránt érdeklődő érdekcsoporttal.
Az európai uniós ügyekért felelős miniszter véleménye szerint a csatlakozásnak számos biztonsági kockázata is van, példaként említette, hogy jelenleg hatalmas mennyiségű, ellenőrizetlen sorsú fegyver található Ukrajnában, "nyilvánvalóan az ukrán hátterű szervezett bűnözés megerősödne Európában".