Késsel életveszélyesen megsebesítette anyját és nagymamáját egy 13 éves fiú a Győr-Moson-Sopron vármegyei Gönyűn – közölte Facebook-oldalán a Belügyminisztérium rendészeti államtitkársága.
A fiú bejelentette a rendőrségnek telefonon vasárnap éjjel, hogy megölte édesanyját és megsebesítette nagymamáját gönyűi közös otthonukban. A mentők a 47, illetve 68 éves áldozatot életveszélyes nyaki, szúrt sérülésekkel szállították kórházba, életüket a gyors orvosi beavatkozás és a támadás elleni heves és kitartó védekezés mentette meg. A fiút elfogták. A munkából reggel hazatérő apa értetlenül állt a történtek előtt.
A helyszíni szemle órákon át tartott, a rendőrök véres késeket, ruhákat, ágyneműket foglaltak le. A jól szituált családból származó, kiemelkedő tanulmányi eredményű, nyolcadikos diák beismerte tettét, indítékát vizsgálják. Több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérletével gyanúsítják, kezdeményezték letartóztatását - olvasható a rendészeti államtitkárság tájékoztatásában.
Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
Munkásságodat a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével (2005) és Czine Mihály-díjjal (2009) ismerték el. Az utóbbi másfél évtizedben Te már odaátra gyűjtöttél érdemeket. (Korábban is azt tetted!) Rád igaz, hozzád illő igehely: „A jó harcot megharcoltam, a pályát végigfutottam, a hitet megtartottam…” (2Tim 4, 7-8)
Támogatásáról biztosította Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója Sebestyén József családját, akik fellebbeznek, miután az ukránok nem akarnak nyomozni kényszersorozott, majd halálra vert családtagjuk halála kapcsán.
"Ezzel a beruházással ez a kecskeméti Mercedes gyár lesz Magyarország legnagyobb autógyára. Ezzel a 300 ezres kapacitással létrejön az a helyzet, hogy Magyarország egymillió gépjárművet tud előállítani évente" - jelentette ki Szijjártó Péter.
"Hosszú első etapot mentünk a közepes keverékű gumin is, így azt tudtam, hogy utána végig tudunk menni a keménnyel, de afelől voltak kétségeim, hogy az élen tudok-e maradni. A vége nehéz volt, mert a kopott abroncsokon egy kis hiba is végzetes lehetett volna, de örülök, hogy működött, amit kitaláltunk" - mondta Norris.