Újabb magyar Európa-bajnokok

Szerző: MTi/Gondola
2026. augusztus 9. 16:09

Címét megvédve aranyérmet nyert a Guzi Blanka, Koleszár Mihály páros vegyes váltóban vasárnap az isztambuli öttusa Európa-bajnokságon.

Az Eb zárónapján a 13 kettőst felvonultató mezőnyben

címvédőként szerepeltek a magyarok.

A reggeli körvívást követően - melyben Guzi és Koleszár a németekkel együtt az élen zárt - a magyar páros a táblán is remekelt: a lengyeleken és a svédeken túljutva döntőbe került, ahol a litvánok felülmúlva megnyerte az első számot. Ezután a kedvezőtlen, esős időjárás miatt hosszabb szünet következett, a versenybíróság kétórás halasztásról döntött.

Az akadálypályán a magyarok a kilencedik időt érték el 1:11.09 perccel, ezzel visszacsúsztak az ötödik helyre, de a remek vívásuknak köszönhetően így is csak tíz pontra voltak az akkor éllovas törököktől. Ráadásul a 2x50 méteres úszásban 52.51 másodperccel a leggyorsabbnak bizonyultak, ezzel a kombinált szám előtt éllovas oroszok mögé kapaszkodtak fel.

A verseny utolsó szakaszában a váltótagoknak egyenként 3x600 métert kellett futniuk három-három lövészettel megszakítva. A magyar páros öt másodperccel indult az orosz után, mögötte pedig kis különbségekkel következtek a törökök, a britek és a litvánok.

Az első helyért magyar-orosz küzdelem alakult ki, melyből a mieink jöttek győztesen.

A kombinált számban 12:16.91 perccel a legjobb eredményt érték el.

"Volt egy kis izgalom, de Koleszár Misi lefutotta orosz ellenfelét a hajrában" - mondta az MTI érdeklődésére Belák János, a válogatott sportszakmai vezetője, aki kiemelte, hogy három számban a magyarok voltak a legjobbak, és az akadálypályán is az élcsoportban végeztek volna, de Guzi Blankának a buzogányos kapaszkodó szakaszon

az utolsó fogásnál lecsúszott a keze,

így azt a részt újra kellett kezdenie.

"Nedves volt a pálya, a szervezők gondolkodtak is azon, hogy esetleg kiveszik ezt a számot, végül benn maradt. Mi viszont azt mondtuk, két héttel a világbajnokság előtt a legfontosabb a biztonság, és hogy senki se sérüljön meg" - tette hozzá.

A magyar küldöttség hat éremmel zárta a kontinensviadalt.

A vegyes váltó sikere előtt győzött a Guzi Blanka, Bauer Blanka, Erdős Rita női és a Tamás Botond, Szép Balázs, Koleszár Mihály férfi csapat, második lett egyéniben Tamás, illetve női váltóban Rajncsák Diána és Varga Orsolya, s harmadikként végzett egyéniben Guzi.

Eredmények:

vegyes váltó, Európa-bajnok:

MAGYARORSZÁG (GUZI BLANKA, KOLESZÁR MIHÁLY) 1444 pont

2. Oroszország (Jana Szolovjova, Andrej Bobrov) 1442

3. Nagy-Britannia (Emma Whitaker, Ross Charlton) 1432

Címkék:

Podcast