A házelnök – magyarnemzet/hirtv
A Bloomberg szerint Magyarország beleavatkozik az Egyesült Államok belügyeibe, ám az Országgyűlés elnöke szerint ez színvonaltalan sületlenség.
Gyenge próbálkozás a visszavágásra – így reagált az Országgyűlés elnöke a Bayer show-ban arra, hogy az amerikai Bloomberg szerint Magyarország beleavatkozik az Egyesült Államok belügyeibe – közölte a Hír TV.
Kövér László szerint az amerikai hírportál azért állítja ezt, mert Donald Trump letartóztatását követően Orbán Viktor a közösségi oldalán kiállt az egykori amerikai elnök mellett. Az Országgyűlés elnöke kiemelte: akkor avatkoznának be az Egyesült Államok belügyeibe, ha többmilliárdos tiltott kampányfinanszírozásban vennének részt.
A hisztériakeltő médium – freebie supply
Akkor avatkoznánk be mi az Egyesült Államok belügyeibe, hogyha mondjuk, teszem azt, csak a nagyságrendek miatt nem forintban, hanem dollárban számolva hárommilliárd dolláros tiltott kampányfinanszírozásban vennénk részt, mondjuk Trump elnök úr leendő kampányára. Ott az amerikai–magyar diaszpórában a mikroadományokból összejönne hirtelen hárommilliárd dollár, és akkor valaki felfedezné, hogy emögött tulajdonképpen a magyar kormány állna, akkor, ha ez megtörténik, akkor, azt gondolom, hogy a Bloomberg jogosan óbégat, addig ez még viccnek is rossz – mutatott rá Kövér László.
NATO-csatlakozások ügyével kapcsolatban az adásban elhangzott, Finnország és Svédország kéri, illetve kérte Magyarország hozzájárulását a NATO-ba való felvételre, de hazánk iránt a legminimálisabb tiszteletet sem tanúsították.
Kövér László emlékeztetett: amint Magyarország megadta a hozzájárulását Finnország csatlakozásához, másnap a finnek azonnal beléptek a Magyarországgal szemben az Európai Bíróság előtt zajló LMBTQ-perbe.
-
Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
-
Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
-
Világ-csúcs a Puskásban – vezető politikusok tanácskoznak a magyarok fővárosában, ránk figyel a földkerekség.
-
Élő színháztörténelem – ez a képzet körvonalazódik előttünk, amikor elolvassuk Lőte Attila: Elsuhant esztendők – Egy színész jegyzetei a közönségnek című kötetét. A Napkút Kiadó által közkinccsé tett alkotás az eltelt bő hat évtized színművészeti históriáját ragyogtatja elénk személyes vallomásként.
-
Orbán Viktor a felszólalásában kifejtette: Amerikában republikánus győzelem született, ez pedig azt a "kérdést teszi az asztalra nekünk európai vezetőknek", hogy vajon Európa egyedül képes lesz-e az eddigi katonai és pénzügyi támogatás fenntartására Ukrajna irányába.