Orbán Viktor a béke fontosságát hangsúlyozta
A miniszterelnök kifejtette: az egész kontinens, így Magyarország számára is kulcsfontosságú, hogy legyen vége a menekültáradatnak, a szankcióknak és a harcoknak.
Utoljára frissítve: 2023. október 17. 14:54
2023. október 17. 12:22

A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (b) és Vlagyimir Putyin orosz elnök (j) kétoldalú tárgyalásuk előtt Pekingben 2023. október 17-én. Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin az Övezet és út elnevezésű nemzetközi együttműködési fórum harmadik csúcstalálkozójára érkezett a kínai fővárosba. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Orbán Viktor miniszterelnök kedden kétoldalú tárgyalást folytatott Vlagyimir Putyinnal, Oroszország elnökével Pekingben - közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

A két vezető egyeztetett a magyar-orosz együttműködésről a gáz- és olajszállítások valamint a nukleáris energia területén.
   
Orbán Viktor a megbeszélésen a béke fontosságát hangsúlyozta.

Hungarian Prime Minister Viktor Orban Grigory Sysoyev/POOL/TASS

A magyar miniszterelnök fényképe a TASZSZ címlapjának fő helyén 2023. október 17-én – TASS/Grigorij Sziszojev   

Kifejtette: az egész kontinens, így Magyarország számára is kulcsfontosságú, hogy legyen vége a menekültáradatnak, a szankcióknak és a harcoknak - ismertette a közleményben Havasi Bertalan.

MTI

 

A TASZSZ cikke:

Magyarország soha nem keresett konfrontációt Oroszországgal, hiszen Budapest mindig is a kapcsolatok bővítését tervezte helyette – mondta Orbán Viktor magyar miniszterelnök Vlagyimir Putyin orosz elnöknek egy találkozón.

"Magyarország soha nem próbált szembeszállni Oroszországgal. Sokkal inkább az ellenkezője igaz: Magyarország mindig is azt a célt követte, hogy a legjobb kommunikációt építse és bővítse" - mondta Orbán.

A magyar kormányfő Putyinhoz intézett beszédében elmondta, számításai szerint ez a 13. találkozójuk 2009 óta. Azonban "soha nem voltunk ennél nehezebb helyzetben" - mondta Orbán, és ezt a változatot "a valaha volt legnehezebbnek" minősítette.

Szerinte Budapest a lehető legjobb kommunikációt tartotta fenn Moszkvával.

taszsz

MTI, taszsz
  • Bandung árnyékában
    Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
  • Ezt a harcot még nem vívtuk meg
    Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
  • Harcolnunk kell azért, hogy magyarként élhessünk
    "Ma az elmékért és lelkekért folyik a harc” - hangsúlyozta, és rámutatott, hogy ebben az anyaországiak hátországbeliként úgy tudják támogatni a külhoni magyarokat, hogy erőforrásokat biztosítanak „az eredményes védekezéshez szükséges alap, bástyák, árkok megépítésére”.
  • A józan hang politikája
    A kormányfő elmondta, a helyzet egyértelmű katonai értelemben, ha az amerikaiak kiszállnak az ukránok mögül, akkor Európa nincs abban a helyzetben, hogy a siker leghalványabb esélyével is támogathassa Ukrajnát, nem beszélve a vesztes háború támogatásának pénzügyi-gazdasági következményeiről.
  • „Erkölcs legyen a munkánk talpköve…”
    Szerintünk a kultúra egy nemzet igazi alkotmánya. Nem pusztán tudás, művészi teljesítmény, hanem életünket szabályozó elv. A művészetnek, csakúgy mint a tudománynak, vannak fejedelmei, hercegei. A hamis egyenlősdi mindnyájunkat züllesztő közönségességet eredményez.
MTI Hírfelhasználó