u.s.-ukraine foundation
A Krím és Szevasztopol Oroszország szerves része, és hovatartozásuk kérdése örökre lezárult – mondta Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szombaton a félsziget Oroszországgal való újraegyesítésének 10. évfordulója alkalmából tartott videobeszédében.
"A Krím és Szevasztopol hovatartozásának kérdése lezárult. A félsziget Oroszország szerves része" - hangsúlyozta a vezető diplomata.
A Krímnek egyértelmű kilátásai vannak a további fejlődésére, Oroszország pedig számos Ukrajnától örökölt problémát megoldott – mutatott rá Lavrov.
"Az elmúlt évek során számos Ukrajnától örökölt probléma megoldódott. A krími lakosok további fejlődésük egyértelmű kilátásaival bizalommal és optimizmussal tekinthetnek a jövőbe" - tette hozzá.
"Tíz évvel ezelőtt, 2014. március 16-án a krími lakosok önállóan és tudatosan határozták meg jövőjüket, miután újra egyesültek Oroszországgal. Gratulálok a félsziget lakóinak az Oroszországgal való történelmi újraegyesítés évtizedéhez. Egészséget, jó közérzetet, jólétet kívánok nekik és minden jót” – mondta Oroszország vezető diplomata.
-
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
-
Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
-
Sajnos lesz elegendő erejük, hogy megvédjék az alvilági módszerekkel dolgozó, álhírgyártó „kollégáikat” – utal a szélsőbaloldali sajtóhálózatra Bánó Attila.
-
Probléma lehet még a háborús hisztéria folyamatos fenntartása. Egyetlen szuper birodalom esetén ugyanis gondot okozhat, hogy nincs kivel háborúzni. Ki kell találni ezért olyan globális veszedelmeket, amelyek indokolttá teszik a rendkívüli állapot folyamatos fenntartását, szükség esetén pl. utazási korlátozások és/vagy kijárási tilalmak bevezetését, gázálarc vagy szájmaszk kötelező hordását, stb.
-
"Ha egy konzervatív, patrióta kormány tizedennyi gaztettet követne el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna, így viszont, hogy mindezt egy Brüsszelnek feltétlen hűséges kormány teszi, senki egy rossz szót sem szól" - hangsúlyozta Szijjártó Péter.