Takács Péter azt mondta, a magyar egészségügy legnagyobb ünnepén az első szó a köszöneté: köszönjük az orvosoknak, ápolóknak, az egészségügyben dolgozóknak, hogy nap mint nap állhatatos munkával gondozzák a rájuk bízott betegeket.
2025. július 1. 14:05
A Pesti Egyetem Orvostudományi Karának egyetemi tanárai 1863-ban. Balról jobbra állnak (1) Diescher János, (2) Wagner János, (3) Arányi Lajos, (4) Semmelweis Ignác (kezeit keresztben tartja), (5) Lippay Gáspár, (6) Lenhossék József, (7) Jendrássik Jenő, (8) Nedelkó Döme, (9) Linzbauer Ferenc, (10) Wachtel Dávid, (11) Stockinger Tamás. Ülnek: (12) Zlamál Vilmos, (13) Sauer Ignác, (14) Rupp N. János, (15) Balassa János. Festő Marastoni József - wikipedia
A kormány célja egyértelmű: nagyobb anyagi megbecsülést, jobb munkakörülményeket szeretne teremteni az egészségügyi dolgozóknak - jelentette ki a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára a Facebook-oldalára kedden, a Semmelweis-nap alkalmából feltöltött videójában.
Takács Péter azt mondta, a magyar egészségügy legnagyobb ünnepén az első szó a köszöneté: köszönjük az orvosoknak, ápolóknak, az egészségügyben dolgozóknak, hogy nap mint nap állhatatos munkával gondozzák a rájuk bízott betegeket.
A köszöneten túl a kormány célja egyértelmű: nagyobb anyagi megbecsülést, jobb munkakörülményeket szeretnénk teremteni az egészségügyi dolgozóknak - közölte az államtitkár, hozzátéve: az eddigi munkájukat is ez határozta meg. 2010 után átfogó kórházfelújítási programot indítottak, országszerte szakrendelőket, mentőállomásokat újítottak fel vagy építettek.
Úgy folytatta: orvosi és ápolói béremelést hajtottak végre, megszüntették a hálapénzt; 2010-hez képest az orvosok bruttó átlagbére 338 ezerről 2,2 millió forintra, az ápolók átlagbére 170 ezer forintról közel 800 ezer forintra nőtt.
Az államtitkár szavai szerint a béremelésekkel megfordították az orvosok és az ápolók elvándorlását: ma már majdnem kilencezerrel több orvos dolgozik Magyarországon, mint 2010-ben.
Az egészségügyi pályára készülő fiatalokat ösztöndíjakkal segítik, sorra modernizálják a kórházakat, az orvosi eszközöket, a betegellátást, bevezették az online időpontfoglalást - sorolta Takács Péter.
Hangsúlyozta: az egészségügyre jövőre több mint 3900 milliárd forintot fordítanak, ami 280 milliárddal több, mint az idei összeg.
"Az egészségügyben mindig van mit tenni, tudjuk jól. A legkönnyebb kritizálni, levegőbe beszélni, hazudozni. Sőt, vannak politikusok, akik ennél is továbbmennek. Többmilliós brüsszeli fizetésért azon dolgoznak, hogy Magyarországon ne tudjuk folytatni a kórházak felújítását, fejlesztését" - fogalmazott Takács Péter. Megjegyezte, ezek a politikusok attól várják a hatalmukat, hogy rosszabb lesz a magyar betegeknek, egészségügyi dolgozóknak.
"Lelkük rajta! Mi folytatjuk tovább, azon leszünk, hogy a magyar orvosok, magyar egészségügyi dolgozók még nagyobb anyagi megbecsüléssel, még jobb munkakörülmények között gyógyíthassák a magyar betegeket" - mondta a videóban az államtitkár.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
„Mutasd a KDNP honlapját! – kérte utolsó találkozásunkkor. Én már nem tudom megtalálni. Nézte a képeket, aztán lehanyatlott a keze. – Köszönöm”– rebegte, kicsit nehezen érthetően. Még a családjáról beszélt. „Imádkozzál értük” – kértem. „Tudod, minden olyan nehéz!” – válaszolta.
A friss pályázati kiírás keretében az északi félteke országaiba (Kanadától Szingapúrig), valamint a Kárpát-medence szórványmagyar vidékeire lehet ösztöndíjasként utazni.