Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter sajtótájékoztatót tart, miután ismertette a magyar elnökségi programot az Európai Parlament Ipari, kutatási és energiaügyi bizottságának (ITRE) ülésén Brüsszelben 2024. november 21-én. MTI/Bodnár Boglárka
Magyarország minden jogot biztosít minden európai uniós egyetemistának és kutatónak, Brüsszel viszont nem biztosítja ezeket a jogokat a magyaroknak - jelentette ki a kultúráért és innovációért felelős miniszter a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videóban.
Hankó Balázs Brüsszelben azt mondta: "jó ha tudják, hogy mi annak a 43 ezer külföldi diáknak is, akiknek a nagy része az önök országaiból van, biztosítjuk a magyar programokat".
Hozzátette: elindítottak egy új mobilitási programot, a Pannónia Ösztöndíjprogramot, és egy új kutatási programot HU-Rizont elnevezéssel.
Kijelentette, Brüsszelben azonban nem biztosítják a magyarok jogait; ez a különbség a brüsszeli és a magyar autonómia között.
-
Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
-
Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
-
Soltész Miklós a szentmisével egybekötött eseményen, Krisztus király ünnepén kiemelte: "olyan időszakban vagyunk, amikor óriási szükség van Krisztus király békéjére, és arra, hogy béke legyen a nemzetek között".
-
Hankó Balázs Brüsszelben azt mondta: "jó ha tudják, hogy mi annak a 43 ezer külföldi diáknak is, akiknek a nagy része az önök országaiból van, biztosítjuk a magyar programokat".
-
Freund Tamás a rendezvényt záró sajtótájékoztatón, az Országházban arról beszélt, az idei WSF egyik fő célja volt, hogy a tudományos közösség párbeszédet alakítson ki a politikai döntéshozókkal, "hogy a politikusok hallgassanak a tudósok tanácsaira".