Varga Mihály örömmel vállalja a jegybankelnöki tisztet
Orbán Viktor kormányfő pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában jelentette be, hogy Varga Mihály pénzügyminisztert jelölte a Magyar Nemzeti Bank új elnökének.
2024. november 29. 11:44
Varga Mihály: jövőbeni munkámmal is Magyarország stabilitását és gyarapodását szolgálom
Varga Mihály pénzügyminiszter pénteki Facebook-posztjában közölte, megtisztelőnek tartja a miniszterelnök felkérését és elfogadja jelölését a Magyar Nemzeti Bank elnöki posztjára.
A tárcavezető azt írta: "miniszterelnök úr megtisztelő felkérését köszönettel elfogadom. Jövőbeni munkámmal is Magyarország stabilitását és gyarapodását szolgálom".
Varga Mihály hozzátette: megtisztelő, hogy 4800 napon át nemzetgazdasági-, majd pénzügyminiszterként szolgálhatta a hazáját.
Orbán Viktor kormányfő pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában jelentette be, hogy Varga Mihály pénzügyminisztert jelölte a Magyar Nemzeti Bank új elnökének.
Bódis László hangsúlyozta azt is, hogy az idéntől a középiskolától kezdve az egyetemi képzés legvégéig minden képzési szinten elérhető egy vállalkozói program a tehetséges fiatalok számára.
A tettlegességnek semmi köze sincs a demokráciához. A demokrácia egyik szerepe éppen az, hogy elejét vegye a tettlegességnek – legalább a politikai életben. A baloldal ezt az Európai Unióban sem tanulta meg. Valamikor Rajk-perek, majd az 56-os szabadságharc után tömeges kivégzések jellemezték a baloldal demokráciáját.
Tusványos egyik panelbeszélgetésében az Európai Unió kereszténydemokrata gyökereit, jelenlegi állapotát és jövőbeli lehetőségeit vitatták meg. Ennek kapcsán beszélgettünk Nádor Koppány Zsomborral, a Szent István Intézet kutatási igazgatójával, aki a miniszterelnök-helyettes tanácsadója is.
Surján László, a KDNP tiszteletbeli elnöke, volt népjóléti miniszter és EP-alelnök interjút adott lapunknak a kereszténydemokráciáról, Európai Unióról, kampányról és eldurvult közéletről, személyes hitéről.
Azbej Tristan, a Külgazdasági és Külügyminisztérium üldözött keresztényeket segítő programokért felelős államtitkára új Facebook-bejegyzésében ismételten arra hívta fel a figyelmet, hogy a keresztények elleni támadások Európában már nem elszigetelt esetek, hanem egyre inkább mindennapossá váló jelenségek.