Mindkét csapat százszázalékos teljesítménnyel, első helyezettként jutott tovább a csoportkörből, a magyar válogatott legutóbb 2006-ban kezdett sorozatban három sikerrel kontinensviadalt.
2024. december 5. 23:09
A mieink – MTI/Czeglédi Zsolt
A magyar női kézilabda-válogatott 26-20-ra legyőzte Montenegrót, ezzel kulcsfontosságú két pontot szerzett a részben debreceni rendezésű Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, csütörtökön.
A nemzeti csapat mindhárom csoportmeccsét megnyerte, így két pontot hozott magával a középdöntőbe, ahol pénteken a lengyel, vasárnap a román, kedden pedig a világbajnok francia válogatott ellen lép pályára. A hatcsapatos csoportok első két helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadikok pedig az ötödik helyért mérkőzhetnek, Bécsben.
Eredmény, középdöntő, 1. forduló, I. csoport (Debrecen):
A két csapat ezt megelőzően tízszer találkozott egymással, magyar szempontból a mérleg öt győzelem és öt vereség volt. Visszavágási vágy fűtötte a társházigazdát, hiszen legutóbb, a tavalyi világbajnokság csoportkörében 10-7-es első félidő után 24-18-ra kikapott Montenegrótól.
Mindkét csapat százszázalékos teljesítménnyel, első helyezettként jutott tovább a csoportkörből, a magyar válogatott legutóbb 2006-ban kezdett sorozatban három sikerrel kontinensviadalt. Mivel mindkét fél a maximális két pontot hozta magával a középdöntőbe, a kulcsfontosságú meccs győztese nagy lépést tehetett a bécsi döntő hétvége felé. A találkozóra nem telt meg a Főnix Aréna, ebben közrejátszott, hogy az európai szövetség nem vette figyelembe a magyar szövetség és az MTVA kérését, így az egybeesett a Debrecen-Ferencváros labdarúgómeccsel.
A magyar keretből a kapus Janurik Kinga, illetve a balátlövő Csíkos Luca maradt ki. Már a bemelegítés alatt hosszasan összeölelkezett a csoportkörben kiváló védekezésére építő montenegrói válogatott, amelynek szövetségi kapitánya Suzana Lazovic, az Alba Fehérvár vezetőedzője. Csapatából Djurdjina Jaukovic volt a csoportkör második legeredményesebb játékosa 23 találatával. Ő nyitotta meg a gólok sorát, majd a földön maradt, amikor Klujber Katrinnal ütközött.
Elöl és hátul egyaránt sok volt a magyar hiba, a rivális 6-2-es vezetésre tett szert, így már a hetedik percben időt kért Golovin Vlagyimir. Szöllősi-Schatzl Nadine lövése után két kapufát is ért a labda, videózás után a millimétereken múló gólt nem adták meg a játékvezetők. Szemerey Zsófi elkapta a fonalat, ziccert, majd átlövést védett, az időkérés hatására rendezte sorait a társházigazda, Kuczora Csenge góljai pedig a közönség hangját is meghozták.
"Harcoljatok, harcoljatok!" - harsant a buzdítás 9-7-es montenegrói előnynél, ennek eleget téve a válogatott fordított és a 24. percben először megszerezte a vezetést (10-9), kihasználva egy tízperces montenegrói gólcsendet. Sőt, a szünet előtti percekben kiválóan kézilabdázott, így ötgólos előnnyel vonulhatott a pihenőre.
A fordulás után kétszer is betalált Montenegró, ez azonban nem fogta meg a magyar válogatottat, visszaállította előnyét, sőt az utolsó negyedórához közelítve már 21-15-re vezetett. A publikum a sokadik fontos védését bemutató Szemereyt éltette, a szinte végig hatékonyan védekező és taktikusan támadó, türelmesen játszó magyar csapat előnye 25-19-nél újra hat találat volt, ezt a különbséget a végső dudaszóig megtartotta, így a bécsi szereplés szempontjából fontos pontokkal gazdagodott.
A meccs legjobbjának választott Szemerey Zsófi 15 védéssel, 44 százalékos hatékonysággal zárt. A túloldalon Jaukovic öt, Dijana Mugosa és Itana Grbic négy-négy találattal bizonyult csapata legeredményesebbjének.
korábban:
Franciaország–Románia 30-25 (12-9)
Svédország–Lengyelország 33-25 (17-15)
A csoport állása: 1. Franciaország 4 pont (65-47), 2. MAGYARORSZÁG 4 (58-45), 3. Svédország 2 (58-57), 4. Montenegró 2 (47-51), 5. Románia 0 (50-57), 6. Lengyelország 0 (47-68)
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
A búcsúvételi szertartást követően a koporsót autón viszik a Szent Péter-tértől körülbelül öt kilométerre lévő római Santa Maria Maggiore-bazilikáig. A koporsót szállító autón kívül néhány további autó alkotja majd a menetet, bennük bíborosok, valamint az egyházfő közeli munkatársai és segítői foglalnak majd helyet.
Simicskó István szerint "a papság gyalázásával, a hívők megalázásával és az egyház elleni gyűlölet tudatos szításával egy 21. századi keresztényüldözésbe kezdtek".
Szánthó Miklós kitért arra, is Romanowski ellen "büntetőeljárásnak álcázott koncepciós per indult hazájában", de az Interpol nemrég visszautasította a lengyel ügyészség kérését, és nem volt hajlandó körözés alá vonni.