A magyar női kézilabda-válogatott 12 év elteltével Európa-bajnoki elődöntőbe jutott azzal, hogy 37-29-re legyőzte a román csapatot a részben debreceni rendezésű kontinensviadal középdöntőjének harmadik fordulójában.
2024. december 8. 19:45
Klujber Katrin (j) és a román Corina Elena Romina Lupei a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének Magyarország - Románia mérkőzésén a debreceni Főnix Arénában 2024. december 8-án. MTI/Czeglédi Zsolt
A magyar női kézilabda-válogatott 12 év elteltével Európa-bajnoki elődöntőbe jutott azzal, hogy 37-29-re legyőzte a román csapatot a részben debreceni rendezésű kontinensviadal középdöntőjének harmadik fordulójában.
Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese a hatodik sikerét aratta és továbbra is százszázalékos. Kontinenstornán ezt megelőzően 2004-ben - szintén hazai környezetben - rajtolt legjobban a nemzeti csapat, amely akkor az első öt találkozóján tudott nyerni.
A válogatott a középdöntőt kedden a világbajnok, olimpiai ezüstérmes Franciaország ellen zárja, a tét a csoportelsőség lesz.
A középdöntős csoportok első két helyezettje jut az elődöntőbe, a harmadikok pedig az ötödik helyért játszhatnak, egyaránt Bécsben.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
A búcsúvételi szertartást követően a koporsót autón viszik a Szent Péter-tértől körülbelül öt kilométerre lévő római Santa Maria Maggiore-bazilikáig. A koporsót szállító autón kívül néhány további autó alkotja majd a menetet, bennük bíborosok, valamint az egyházfő közeli munkatársai és segítői foglalnak majd helyet.
Simicskó István szerint "a papság gyalázásával, a hívők megalázásával és az egyház elleni gyűlölet tudatos szításával egy 21. századi keresztényüldözésbe kezdtek".
Szánthó Miklós kitért arra, is Romanowski ellen "büntetőeljárásnak álcázott koncepciós per indult hazájában", de az Interpol nemrég visszautasította a lengyel ügyészség kérését, és nem volt hajlandó körözés alá vonni.