Kocsis Máté felszólította a baloldalt, hogy foglaljanak állást Magyar Péter álhírterjesztéséről
Megbuktatták Bassár Al-Aszad elnököt, majd megjelent egy hír a Magyar Hang nevű propaganda lapban, mely szerint Ferihegyen landolt a szír elnök gépe – ismertette Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője a parlamentben elmondott napirend előtti felszólalásában. Hozzátette: az álhírt átvette Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke is. Jelezte, hogy az Alkotmányvédelmi Hivatal vizsgálatot indított az ügyben.
2024. december 16. 16:22

A Tisza Párt elnökének a posztja bizonyítja, hogy talán ő maga lehetett az álhír gyártója, amivel céltáblává tette Magyarországot – jegyezte meg a politikus, kiemelve: nem lehetett kizárni, hogy az álhírek miatt szír terroristák támadást indítanak magyarok ellen. Ismertette, hogy Damaszkuszban a magyar nagykövetség munkatársait el kellett szállítani, Szíriában pedig tartózkodnak magyarok, akik nincsenek biztonságban. Kocsis Máté feltette a kérdést az ellenzéknek, hogy miért hallgatnak az ügyben. Egyetlen ellenzéki nyilatkozatot sem hallottam az ügyben – hívta fel a figyelmet a frakcióvezető.

Szerinte három válasz lehet erre: vagy helyesnek gondolják a történteket, vagy nem helyeslik, próbálnak megfelelni a jövőbeni új gazdatestüknek, vagy szerintük minél rosszabb az országnak, annál jobb az ellenzéknek. Foglaljanak ebben a kérdésben állást, különben cinkosok lesznek – tette hozzá.

Mint mondta, a másik téma, amiben konszenzusnak kell lennie, Till Tamás meggyilkolásának az ügye. Jelezte, hogy parlament elé terjesztenek egy javaslatot, ami véget vet a jogvitáknak és a félreértéseknek. Azt kérte, hogy ha a baloldal szerint semmilyen kiskaput nem szabad hagyni a gyilkosoknak, akkor támogassák a javaslatot, ugyanis a házszabálytól való eltéréshez négyötödös többség szükséges. Válaszában Hidvéghi Balázs, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára elmondta: Magyar Péter álhírterjesztése potenciálisan sodort veszélybe magyar embereket, a cáfolat ellenére pedig tovább terjeszti az álhíreket. Célkeresztbe helyezte hazánkat Magyar Péter – fogalmazott. Szerinte az álhírterjesztés azoknak áll az érdekében, akik meg akarják gyengíteni a nemzeti kormányzást és helyette egy bábkormányt akarnak látni hazánkban, aminek a vezetésére Magyar Pétert nézték ki. Mint jelezte, a nemzetbiztonsági vizsgálat a legkevesebb, amit megtehetnek az ügyben, a kormány pedig továbbra is megvédi a magyar embereket.

– A nemzeti konzultáció komoly demokratikus vívmány – mondta Simicskó István, a KDNP frakcióvezetője a napirend előtti felszólalásában. Emlékeztetett, hogy tizennegyedik alkalommal kérdezi meg a kormány a magyarokat fontos ügyekben, köztük a családtámogatásokról. Jelezte, hogy a kereszténydemokratáknak különösen fontos az emberközpontú politika és a családok támogatása, mert akkor erős az állam, ha azt erős családok alkotják. A kormány a családok megsegítése érdekében az elmúlt években mintegy 60 intézkedést hozott, majd közülük többet is részletesen ismertetett – tette hozzá. Zsigó Róbert, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára válaszában emlékeztetett: 2010-ben családbarát fordulat történt Magyarországon. A nemzeti konzultációról szólva megjegyezte, hogy már meghaladja az egymilliót az íveket visszaküldők száma, és a kérdőíven megkérdezik a magyarok véleményét annak a családi adókedvezménynek a megduplázásáról is, amellyel 2011 óta már 4000 milliárd forintot hagytak a magyar családoknál. A jövő évi költségvetésben a kormány tovább növeli a családtámogatásokra fordítható összeget, amelyet 2010-hez képest megnégyszereztek – közölte az államtitkár.

Magyar Nemzet
  • Magyar edzője van (volt) a Fradinak
    Kegyelmi pillanat: újfent magyar adzője van a Ferencváros labdarúgócsapatának. Nagy esély arra, hogy néhány Európa-hírű futballistánk mellett most egy trénerünk is Európa-hírre kapjon, s külön öröm, hogy ezt magyar csapattal teheti meg.
  • Fekete hattyú
    Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
MTI Hírfelhasználó