23 milliárd forintból végez nyomásgyakorlást a HÁLÓZAT
A hazaárulást fizeti meg az Atlantikum azoknak a szélsőségeseknek, akik hajlandóak ártani honfitársainak - sőt talán élvezik is ezt. Hungarofób hazudozással szolgálják meg a bankszámlájukra nyugatról utalt pénzt.
2025. március 26. 17:24

pixabay

Legalább 23 milliárd forintnak megfelelő amerikai kormányzati és európai uniós forrást kaptak a Magyarországon működő politikai nyomásgyakorló szervezetek - közölte a Szuverenitásvédelmi Hivatal szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint a hivatal az elmúlt egy évben rengeteg információt tárt fel és hozott nyilvánosságra a külföldről finanszírozott politikai beavatkozások kulcsszereplőiről és hátteréről.

A vizsgálataik alapján megállapították, hogy Magyarországon is aktív az a politikai nyomásgyakorló hálózat, amely az amerikai Demokrata Párt és a hozzá kötődő üzleti körök, valamint a nemzetközi progresszív ideológiai tábor céljait szolgálja.

Mint írták, a hivatal eddigi vizsgálatai egyértelműen bizonyítják, hogy a hálózat magyarországi működését egy szövevényes külföldi finanszírozási rendszer biztosítja, amely egészen a közelmúltig három pillérre épült: az amerikai kormányzati források (USAID, NED, State Department); brüsszeli bizottsági források (CERV, LIFE, JUST); kormányzati pénzeket is továbbosztó pénzalapok saját forrásai (Open Society Foundation, Rockefeller Foundation, German Marshall Fund).

A hivatal az eddig feltárt információk alapján megállapította, hogy a magyarországi nyomásgyakorló hálózat a következők szerint részesült amerikai kormányzati és európai uniós finanszírozásban: csak a USAID mintegy 3,5 milliárd forintot küldött politikai nyomásgyakorló szervezeteknek 2022 és 2024 között.

Az Európai Bizottság saját programjaiból 19,5 milliárd forintot különített el politikai nyomásgyakorló szervezeteknek februárig.

Az egyenként is többmilliárd eurós, felülről nyitott keretösszegű támogatási programok a 2021-2027-es európai uniós költségvetési ciklus végéig tartanak, így várhatóan további pénzek kifizetéséről dönt majd a bizottság - tették hozzá.

"Összegezve tehát a Szuverenitásvédelmi Hivatal megállapította, hogy legalább 23 milliárd forintnak megfelelő amerikai kormányzati és európai uniós forrást kaptak a Magyarországon működő politikai nyomásgyakorló szervezetek. A hivatal folyamatosan monitorozza az új amerikai kormányzat által nyilvánosságra hozott információkat, valamint az uniós pályázatok újabb eredményeit. A magyarországi hálózat teljes költségvetése ennél bizonyosan nagyobb, mert egyes uniós és unión kívüli országok kormányai, illetve magánalapítványok és magáncégek is részt vállalnak a politikai nyomásgyakorló szervezetek finanszírozásában" - áll a közleményben.

MTI
Címkék:
  • Rossi elemzése nem rossz, de…
    Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
  • Méregzöld klímaőrület
    Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
  • Hét veszély Ukrajna uniós csatlakozása körül
    Ukrajna már a háború előtt is a kábítószer-kereskedelem és a szervezett bűnözés egyik központja volt Kelet-Európában. Nagy a veszélye annak, hogy a háború alatt Ukrajnába került fegyverek egy része bűnözők kezére kerül. Az uniós csatlakozással az ukrán maffia előtt megnyílna az út Európa, és így Magyarország felé is - figyelmeztetett a politikus.
  • Ingyenes nyelvtanulási modul a Krétában
    Közleménye szerint több millió szülő kap lehetőséget arra, hogy a mesterséges intelligenciára épülő Idegennyelvi Fejlesztő Modulban angolul, németül, spanyolul vagy akár franciául fejlessze a nyelvtudását.
  • A brüsszeli bürokraták alkalmatlanságának árát fizeti meg az európai gazdaság
    "Most mindenki sápítozik és mindenki sikoltozik az amerikai vámintézkedések miatt. De a kérdés, hogy hol volt Brüsszel. Hol voltak az Európai Bizottság jól fizetett bürokratái az elmúlt hónapokban? Miért nem tettek egy olyan tárgyalási ajánlatot az Egyesült Államoknak, amellyel ezek a vámintézkedések elkerülhetőek lettek volna?" - fűzte hozzá a külügyminiszter.
MTI Hírfelhasználó