Navracsics Tibor: a Kereszténydemokrata Néppárt a hétköznapi emberek pártja
Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter, a KDNP Veszprém vármegyei elnöke a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) országjárásának veszprémi állomásán tartott sajtótájékoztatón. MTI/Vasvári Tamás
2025. június 13. 09:33

Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter, a KDNP Veszprém vármegyei elnöke a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) országjárásának veszprémi állomásán tartott sajtótájékoztatón. MTI/Vasvári Tamás

A kormány célja, hogy megismerje az emberek problémáit és ezekre reagáljon, ennek jegyében olyan szakpolitikát folytatnak, amelynek célja, hogy Magyarország élhető ország legyen - hangsúlyozta a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) országjárásának veszprémi állomásán Navracsics Tibor, a KDNP Veszprém vármegyei elnöke.

A közigazgatási és területfejlesztési miniszter kiemelte: az országjárás során a KDNP vezető politikusai találkoznak a párttagsággal és az érdeklődőkkel. Hozzátette, hogy a KDNP a hétköznapi emberek pártjaként "igyekszik odavinni a politikát, ahol az születik, vagyis a helyi közösségekbe."

Mint mondta, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium vezetésével elindított programok megvalósítását széleskörű konzultációk előzték meg. Ilyen volt a januárban indított Versenyképes Járások program, illetve a napokban elfogadott önazonosság védelméről szóló törvény is.

Mind a két konzultációsorozat révén több mint kétezer érintettel tárgyaltak, hiszen a KDNP célja az, hogy széles körben bevonja a résztvevőket a döntéshozatalba - tette hozzá.

A konzultáció célja az, hogy megtudják, mi érdeki a helyben élőket és "milyen Magyarországot képzelnek el" az emberek, hogy aztán ezt a célt szolgálhassák
- húzta alá.

Ovádi Péter, a térség országgyűlési képviselője megköszönte a KDNP erős képviseletét a térségben, fontosnak nevezte a párt szerepvállalását a városban.

Mint mondta, a KDNP a teremtésvédelem területén is sokat tesz, és ebben komoly partnerre lel a pártban, mint állatvédelemért felelős kormánybiztos.

Sajtótájékoztató a KDNP országjárásának veszprémi állomásán

Simicskó István frakcióvezető a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) országjárásának veszprémi állomásán tartott sajtótájékoztatón 2025. június 12-én. MTI/Vasvári Tamás

Simicskó István, a KDNP parlamenti frakciójának vezetője méltatta Veszprém vármegye értékeit felidézve, hogy a közelmúltban a Hungarikum Bizottsági ülésen megszavazták a Badacsonyi Kéknyelűt, mint hungarikumot.

Hangsúlyozta a KDNP emberközpontú politikát folytat, azaz igyekszenek megismerni és érvényesíteni az emberek elképzeléseit a politikában.

Szavai szerint jövő kedden szavaz majd a parlament a kereskedelmi törvény módosításáról. Ennek lényege, főleg az idősebb korosztály igényeit figyelembe véve az, hogy minden boltban legyen lehetőség arra, hogy pénztárosnál fizessen a vásárló, ne csupán automaták álljanak rendelkezésre.
Sajtótájékoztató a KDNP országjárásának veszprémi állomásán

Sajtótájékoztató a KDNP országjárásának veszprémi állomásán

Latorcai Csaba, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára, a KDNP ügyvezető alelnöke a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) országjárásának veszprémi állomásán tartott sajtótájékoztatón 2025. június 12-én. MTI/Vasvári Tamás

Latorcai Csaba, a KDNP ügyvezető alelnöke deklarált célnak nevezte, hogy az egyéni problémákat felkarolják és megoldást keressenek ezekre.

Az országjárás eredményeként született változtatások közül példaként említette azt a törekvést, ami azt célozza, hogy legyen lehetőség a hosszabb időn át tartó törlesztésre. Mint mondta, ezáltal kevésbé lesz megterhelő a kiadás az érintett családi költségvetés számára.

Fontos célnak nevezte, hogy 2030-ra Magyarország az Európai Unió öt legélhetőbb országának egyike legyen.

MTI
Címkék:
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
MTI Hírfelhasználó