Az európai elitek nemsokára Donald Trump amerikai elnökhöz fognak igazodni - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap a Rosszija 1 televízió Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában.
"Biztosíthatom önt: Trump az ő jellemével, az ő kitartásával elég gyorsan rendet fog ott rakni. És mindannyian, meg fogja látni - ez gyorsan, hamarosan meg fog történni -, mindannyian a gazda lábaihoz fognak állni, és egy kicsit csóválják majd a farkincájukat. Minden a helyére kerül majd"
- mondta az orosz vezető Pavel Zarubinnak, a műsor állandó riporterének.
Putyin szerint az európai eliteknek az előző elnök, Joe Biden jobban tetszett, Trumpnak más elképzelései vannak arról, hogy mi a jó és mi a rossz, Európa Biden alatt szívesen megtette, amit Washington parancsolt. Azt mondta, hogy az európai politikusok harcoltak Trump ellen, beavatkoztak az amerikai választási kampányba, és zavarba jöttek a győzelme után.
Megemlítette, hogy a múltban az európai vezetőknek volt bátorságuk küzdeni a saját véleményükért, de ma már nincsenek ilyenek. Úgy vélekedett, hogy az alternatív politikai elképzeléseket betiltó európai elitek "politikai kishalak". Mindez az orosz vezető meglátása szerint katasztrófa az európai érdekek szempontjából.
Azt, hogy Oroszországot nem hívták meg az auschwitzi haláltábor szovjet csapatok általi felszabadításának 80. évfordulójára, a szervezők részről "furcsának" és "szégyenletesnek" nevezte. Hangot adott álláspontjának, miszerint lehettek volna elegánsabbak is, meghívva a felszabadítókat vagy hozzátartozóikat a megemlékezésre.
Ukrajnára és elnökére utalva nagyon furcsának nevezte, hogy olyan embereket hívtak meg az auschwitzi rendezvényre, akik nemzeti hősükké választották Sztepan Banderát. Zavarónak minősítette, hogy egy "volt államfőt" invitáltak meg, "aki megtapsolja azokat az egykori SS-katonákat, akik személyesen, saját kezükkel irtottak ki zsidókat, a holokauszt elkövetőit".
Kijelentette, hogy a lengyel társadalom tudatában van Bandera holokausztban való bűnösségének, és időről időre erre emlékezteti is politikai vezetését. Putyin azt hangoztatta, hogy a mai német társadalomnak nincs köze Hitler hatalomra jutásához és a második világháború kitöréséhez, tudja, hogyan gondolkodnak erről a kérdésről a Németországban élő barátai.
-
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
-
Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
-
Temesvárra zarándokolt az idén a szablyaáldó Balassi-mise: a bánsági „kis Bécsben" magyar hívek előtt szállt szentelt víz az irodalmi kardokra.
-
Soltész Miklós beszédében úgy fogalmazott: egy templom felújítása szolgálja a keresztény hit megerősítését és továbbadását, valamint azt is, hogy továbbra is a "normalitás talaján állva" tudjunk megmaradni Európában.
-
Orbán Balázs "nyugtalanító megszólalásoknak" nevezte a nyugdíjak és a 13. havi nyugdíjakkal összefüggésben Brüsszelből és a magyar ellenzéktől érkező kritikákat, szavai szerint a 13. havi nyugdíj kivezetésének ötletével próbálnak nyomást helyezni Magyarországra.