Falfestményen örökítették meg Gulácsit és Orbánt Lipcsében
2025. február 13. 09:27
Gulácsi Pétert és Willi Orbánt falfestményen örökítették meg Lipcsében abból az alkalomból, hogy mindketten átlépték a 300 tétmérkőzéses határt az RB Leipzig labdarúgócsapatánál.
rbleipzig.com
A két magyar válogatott játékos és Lukas Klostermann lett a negyedik, ötödik és hatodik futballista, aki elérte ezt a mérföldkövet a klub színeiben - Orbán jelenleg a második, Gulácsi pedig a harmadik az örökranglistán. A klub közös falfestménnyel köszöntötte a három labdarúgót, ezzel ők is felkerültek az úgynevezett hírességek falára a Red Bull Arénában.
"Dicséret a művésznek, nagyon jól sikerült a festmény. Mindhárman nagyon jól felismerhetőek vagyunk, a végeredmény önmagáért beszél. A pályafutásunk egyszer véget ér, de ez a graffiti akkor is itt lesz, s így remélhetőleg az emberek nem felejtenek el minket, ami büszkeséggel tölt el"
- nyilatkozta Willi Orbán a klub honlapjának.
A kapus Gulácsi Péter megtiszteltetésnek nevezte a köszöntés formáját.
"Ahogy itt állok és nézem a falat az összes festménnyel, felvillannak előttem az itt töltött pillanatok. Elképesztő, mi mindent élhettünk át a klubnál eddig" - fogalmazott.
Mindkét magyar játékos 2015 nyarán csatlakozott az együtteshez, azaz tíz éve a klub tagjai. A 32 éves védő 340 meccsen lépett pályára, a 34 esztendős hálóőr pedig 329-szer.
A klublegendák tiszteletére 2021 szeptembere óta bővül a hírességek fala, eddig - különböző érdemei miatt - Yussuf Poulsent, Emil Forsberget, Timo Wernert, Dani Olmót, illetve a vezetőedző, Marco Rosét örökítették meg rajta.
Az erősödő radikális zöld mozgalmak a nyugati világban is veszélyeztették a gazdasági növekedést, hiszen – Kenneth Ewart Boulding amerikai közgazdász szerint – „Ha valaki azt képzeli, hogy egy véges világban végtelenül lehet növekedni, az vagy bolond, vagy közgazdász.”
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
Simicskó István, a Kereszténydemokrata Néppárt frakcióvezetője a közösségi oldalán emlékezett meg Budapest ostromáról, amely 80 éve, 1945. február 13-án ért véget, amikor a Vörös Hadsereg véglegesen felmorzsolta a Wehrmacht által megszállt város védelmét.
Európában az iszlám relatív előretörésben van, amivel párhuzamosan – és ettől korántsem függetlenül – személyes elkrisztustalanodás, elkereszténytelenedés figyelhető meg.