Falfestményen örökítették meg Gulácsit és Orbánt Lipcsében
2025. február 13. 09:27

Gulácsi Pétert és Willi Orbánt falfestményen örökítették meg Lipcsében abból az alkalomból, hogy mindketten átlépték a 300 tétmérkőzéses határt az RB Leipzig labdarúgócsapatánál.

rbleipzig.com

A két magyar válogatott játékos és Lukas Klostermann lett a negyedik, ötödik és hatodik futballista, aki elérte ezt a mérföldkövet a klub színeiben - Orbán jelenleg a második, Gulácsi pedig a harmadik az örökranglistán. A klub közös falfestménnyel köszöntötte a három labdarúgót, ezzel ők is felkerültek az úgynevezett hírességek falára a Red Bull Arénában.

"Dicséret a művésznek, nagyon jól sikerült a festmény. Mindhárman nagyon jól felismerhetőek vagyunk, a végeredmény önmagáért beszél. A pályafutásunk egyszer véget ér, de ez a graffiti akkor is itt lesz, s így remélhetőleg az emberek nem felejtenek el minket, ami büszkeséggel tölt el"
- nyilatkozta Willi Orbán a klub honlapjának.

A kapus Gulácsi Péter megtiszteltetésnek nevezte a köszöntés formáját.

"Ahogy itt állok és nézem a falat az összes festménnyel, felvillannak előttem az itt töltött pillanatok. Elképesztő, mi mindent élhettünk át a klubnál eddig" - fogalmazott.

Mindkét magyar játékos 2015 nyarán csatlakozott az együtteshez, azaz tíz éve a klub tagjai. A 32 éves védő 340 meccsen lépett pályára, a 34 esztendős hálóőr pedig 329-szer.

A klublegendák tiszteletére 2021 szeptembere óta bővül a hírességek fala, eddig - különböző érdemei miatt - Yussuf Poulsent, Emil Forsberget, Timo Wernert, Dani Olmót, illetve a vezetőedző, Marco Rosét örökítették meg rajta.

mti
Címkék:
  • Az éghajlat-megmentő ipar
    Az erősödő radikális zöld mozgalmak a nyugati világban is veszélyeztették a gazdasági növekedést, hiszen – Kenneth Ewart Boulding amerikai közgazdász szerint – „Ha valaki azt képzeli, hogy egy véges világban végtelenül lehet növekedni, az vagy bolond, vagy közgazdász.”
  • Brüsszel diktatúrára tör
    Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
MTI Hírfelhasználó