Drogcsempészalagút húzódik Spanyolország és Marokkó között
2025. február 20. 15:52
Drogcsempészalagutat tártak fel a hatóságok az észak-afrikai spanyol autonóm város, Ceuta és a szomszédos Marokkó között - közölte a spanyol csendőrség. A tájékoztatás szerint a néhány éve bezárt Tajaral ipartelepen található márványgyár egyik használaton kívüli raktárában, egy csapóajtó alatt bukkantak rá az alagútra, amelyhez egy 12 méteres, függőleges lépősoron kell lemászni.
A kiépített világítással rendelkező alagút hossza 50 méter, és elég nagy ahhoz, hogy akár 50 kilogrammos kábítószer-kötegeket cipelő csempészek is átmenjenek rajta - írta az El País című napilap a részleteket ismerő forrásokra hivatkozva, amelyek a Mexikó és Egyesült Államok közötti csempészalagutakhoz hasonlították a most feltárt földalatti járatot.
A spanyol hatóságok jó ideje gyanították, hogy lehet egy ilyen alagút a környéken, és a bűnszervezetek azon keresztül szállítanak nagy mennyiségű marokkói hasist Ceutába, onnan pedig teherautókon tovább az Ibériai-félszigetre, miután Algeciras kikötőjében 2023 decemberében egy 3000 kilogrammos hasisszállítmányra csaptak le.
A tavaly indított, Hádész hadműveletnek elnevezett akcióban eddig 14 embert fogtak el, köztük egy börtönőrt és két csendőrt. Három embert előzetes letartóztatásba helyeztek.
A jól szervezett globális pánikkeltés zavartalanul folyik, amelynek a hatására, főleg a nyugati világban, megjelent egy nálunk még alig ismert új fogalom a pszichiátriai szaknyelvben, nevezetesen a klímadepresszió.
A magyar kormány kiáll a külhoni magyar közösségek nyelvi jogai mellett, különösen igaz ez a legnehezebb helyzetben lévő nemzetrész, a kárpátaljai magyarság esetében - jelentette ki a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a Facebookra pénteken, az anyanyelv nemzetközi napján feltöltött videónyilatkozatában.
Egy hétig keservesen szenvedett, mielőtt meghalt egy brazil tinédzser, aki pillangómaradványokat fecskendezett a szervezetébe. Az orvosok megállapították, hogy a halálát végül allergiás reakció és fertőzés okozhatta.
A háttérhatalom nem kockáztat semmit, a fronton ukránok véreznek, a fegyvert az adófizetők pénzéből küldik, ők maguk – mivel hálózatok – láthatatlanok, nehezen definiálhatók, épp ezért, bár ők Oroszország tényleges ellenségei, nem lehet velük békét kötni - elemez Lóránt Károly.