A templom és a kálvária után megújul a kápolna is Nógrádszakálon, a fejlesztésre 25 millió forintot biztosít a kormány - jelentette be Soltész Miklós államtitkár a Nógrád vármegyei községben pénteken.
A Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára hozzátette: ez része annak a törekvésnek, hogy a magyar falvak fejlődjenek, és erősödjön a helyben maradás. Ehhez hozzájárul akár az utak állapota, a közlekedés megszervezése, de a templomok, a szakrális helyek is.
A felvidéki határhoz közeli faluban a kormány támogatásával legutóbb 25 millió forintból újultak meg a nógrádszakáli kálvária stációi, a fejlesztést ünnepélyes keretek között 2023 októberében adták át.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
„Az elmúlt években az Európai Parlament korrupciós botrányában és legutóbb a zöldbotrányban érintett Frans Timmermans esetében is kiderült, hogy az NGO-k a politikai befolyásszerzés eszközei voltak. A Magyarországon működő legnagyobb, magukat civilnek hazudó szervezetek pedig támogatásuk túlnyomó részét nem magyar magánszemélyektől kapják, hanem külföldről.” - mondta László András fideszes EP-képviselő, a Patrióták Európáért frakció tagja az Európai Parlamentben.
Keith Kellogg szerint az ukrán fél akár azonnal is készen áll az átfogó - földet, levegőt, tengert és infrastruktúrát érintő - tűzszünet aláírására minimum 30 napra, ami meghosszabbítható lenne.
A remény hirdetése a bíboros szerint manapság nagyon nehéz nehéz, mert a világ nyugati részén a "nemtörődömség ateizmusa" uralkodik.
Erdő Péter reményét fejezte ki, hogy a konklávé eredményeként olyan üzenet születik, ami nemcsak az egyházhoz, hanem az egész emberiséghez szól, és fölismerhetően képviseli a krisztusi reménységet.