Az Aranycsapat Testület, a Nagy Béla Hagyományőrző Egyesület és az Ovi-Sport Alapítvány hétfőn közösen hirdette meg a Buzánszky 100 emlékévet abból az alkalomból, hogy vasárnap volt a legendás tizenegy jobbhátvédje, a Nemzet Sportolója születésének 100. évfordulója.
Lomnici Zoltán, az Aranycsapat Testület elnöke a hétfői bejelentés alkalmából felidézte, hogy az 1925. május 4-én Újdombóváron született, 49-szeres válogatott Buzánszky Jenő az egyik legstabilabb tagja volt az olimpiai bajnokságot és Európa-kupát nyert Aranycsapatnak, és játszott Londonban, az Évszázad mérkőzésén is.
Takács Tibor, a Nagy Béla Hagyományőrző Egyesület elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy Buzánszky Jenő a válogatottban a jobbhátvéd posztján méltó örököse volt a ferencvárosi Rudas Ferencnek. Hozzátette: a Dorog játékosaként az egyetlen vidéki labdarúgó volt az Aranycsapatban, és egy jugoszláviai túra során három alkalommal az FTC mezét is felhúzhatta magára.
Molnár Andrea, az Ovi-Sport Alapítvány vezetője kiemelte: az Aranycsapat jobbhátvédje szívügyének tekintette a labdarúgó utánpótlás ügyét, az ő kezdeményezésére jött létre az alapítvány, amelynek küldetése, hogy a legfiatalabb generációval is megismertesse a sportot. Ezt úgy teszik, hogy "a sportlétesítményeket viszik el az óvodák udvarára", és eddig már 500 óvodába jutottak el.
Ifjabb Buzánszky Jenő büszkén mondta el, hogy az Aranycsapat története bekerült a Nemzeti Tantervbe. Emlékeztetett rá, hogy az édesapja fontosnak tartotta a kapcsolattartást a határon túli magyarokkal, és minden meghívásnak igyekezett eleget tenni.
Molnár Andrea az eseményen bemutatta a Buzánszky 100 emlékév hivatalos logóját, amely Buzánszky Jenőt két képen, egyrészt mint a magyar válogatott labdarúgóját, valamint Jenő bácsit, a sportdiplomatát ábrázolja, de nem hiányozhat róla a legendás 6:3-as eredmény sem.
Amint elhangzott, az emlékév vasárnap Buzánszky Jenő szülővárosában, Dombóváron vette kezdetét, ahol a Puskás Intézet jóvoltából relikvia-kiállítás nyílt az Aranycsapatról a művelődési házban. Ezt követően a dombóvári vasútállomásra befutott az Aranycsapat mozdony, majd szülőházánál gyertyagyújtással emlékeztek Buzánszky Jenőre. A következő egy év során az eddigi hagyományos utánpótlástornákkal, valamint új eseményekkel idézik fel a legendás jobbhátvéd emlékét, többek között nyáron Tusnádfürdőn a Buzánszky 100 Sportsátorban hangzanak majd el előadások az Aranycsapatról.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
"Az Akadémia nem önmagáért és tagjaiért van, hanem azért a közösségért, amelyért annak képviselői létrehozták. Akadémiánk fő küldetése, hogy a kutatások eredményezte tudást a magyar társadalom, gazdaság, állam, az egész nemzet szolgálatába állítsa. Célunk a tudománybarát, a tudomány művelését, az Akadémiát támogató társadalom kialakítása" - mondta Freund Tamás.
Az európai uniós ügyekért felelős miniszter véleménye szerint a csatlakozásnak számos biztonsági kockázata is van, példaként említette, hogy jelenleg hatalmas mennyiségű, ellenőrizetlen sorsú fegyver található Ukrajnában, "nyilvánvalóan az ukrán hátterű szervezett bűnözés megerősödne Európában".
Freund Tamás, az MTA elnöke elmondta: a 200 éve alapított MTA a felmérések szerint ma is a legnagyobb közbizalommal övezett intézmény Magyarországon, amely közalapozásból született és a közösségért van.