Az orosz "árnyékflotta" egyik hajója "gyanús manővereket" végzett a Balti-tengeren, a Lengyelországot Svédországgal összekötő elektromos kábel közelében - írta Donald Tusk lengyel miniszterelnök szerdán az X-en.
Bejegyzése szerint a lengyel hadsereg erre reagálva "hatékonyan beavatkozott", és a hajó az egyik orosz kikötőbe távozott. Az incidens helyszínére elindult a lengyel haditengerészet számára is hidrográfiai feladatokat ellátó, ORP Heweliusz nevű hajó - közölte Tusk.
Wladyslaw Kosiniak-Kamysz védelmi miniszter sajtóértekezletén elmondta: az incidens kedden történt. Az orosz hajó nem lengyel területi vizeken tartózkodott, de "gyanús manővereit" a Polskie Sieci Energetyczne (PSE) nevű állami energetikai cég kábele felett végezte el.
A lengyel hadsereg műveleti parancsnokságának utasítására "hatékony elrettentést", ezen belül járőrrepülés hajtottak végre - fejtette ki Kosiniak-Kamysz.
Ez az incidens is igazolja, hogy "mennyire komoly a balti-tengeri helyzet" - tette hozzá a politikus. Bejelentette: csütörtökön az illetékes szervek képviselői rendkívüli tanácskozást tartanak a gdyniai hadikikötő műveleti központjában.
Az Európai Uniós és az Egyesült Királyság kedden új szankciókat jelentett be Oroszországgal szemben, amelyeket az eddigi szankciókat megkerülő "árnyékflotta" újabb tartályhajóira is kivetettek.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Trump követeli minden olyan rendelkezésnek az eltávolítását, amelyeket ő „éghajlatváltozással” foglalkozónak tart, vagy „környezetvédelmi, társadalmi és irányítási” kezdeményezésekhez, „környezeti igazságossághoz”, „szén-dioxid-kibocsátáshoz vagy üvegházhatású gázokhoz”, valamint büntetések vagy szén-dioxid-adók beszedésére szolgáló forrásokhoz kapcsolódnak.
A magyar kormány legfontosabb célja a nemzetegyesítés - hangsúlyozta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes a csángómagyar közösség helyzetéről szóló konferencián szerdán az Országházban.
Orbán Viktor a Türk Államok Szervezetének informális budapesti csúcstalálkozója kapcsán emlékeztetett, az ukránok lezárták az Oroszországból Magyarországra jövő csővezetékrendszert, ami Magyarországot egy lehetetlen, sőt, tragikus helyzetbe sodorta volna, amennyiben a türk államokkal a megelőző években nem alakítottunk volna ki mély együttműködést.