A Belügyminisztérium közleménye

Szerző: os
2025. június 14. 12:04

A Kormány a köznevelés minőségének javítása érdekében 2023-ban bevezette a pedagógus egyéni teljesítményértékelést (TÉR), amit a KRÉTA rendszer webes felülete támogat. A 2024/2025-ös tanév elején az igazgatók valamennyi pedagógusnál egyéni teljesítménycélokat rögzítettek. A tanév végén első alkalommal kerül sor az egyéni teljesítmények pontozásos értékelésére.

A pedagógus teljesítményértékelés során - a magyar köznevelés történetében először - az általános iskolákban a szülők, gimnáziumokban a tanulók is véleményezhették a tanárok munkáját. A tanulók 57.794, a szülők 112.965 darab kérdőívet töltöttek ki. A feldolgozott kérdőívek eredményeit az igazgatók az adott pedagógus értékelése során figyelembe veszik. Az óvodákban a szülők véleményezése július közepéig tart.

A pedagógusok a 2025/2026-os tanévben kétszer számíthatnak béremelésre: szeptember 1-jétől a teljesítményértékelések eredménye alapján differenciáltan emelkednek a bérek, január 1-jétől pedig egy általános emelésre kerül sor. Az emelések együttes mértéke alapján a pedagógus átlagbérnek 2026-ban is meg kell haladnia a diplomás átlagbér 80%-át.

A mai napon a Belügyminisztérium társadalmi egyeztetésre bocsátotta azon kormányrendelet tervezetét, amely pedagógusonként havi 20.000 Ft-os (egy évre 240.000 Ft) bérkeretet biztosít az igazgatóknak, amelyet a teljesítményértékelés adatai alapján oszthatnak ki. Az új bérekről szeptember elején születik döntés, az érintett pedagógusok szeptember 10-ig kapják meg módosított kinevezéseiket.

Kiadó: Belügyminisztérium
 

Címkék:

Podcast