Együttműködik a türk államokkal az MKIK
2025. június 16. 17:02

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) teljes jogú tagja lett a Türk Kereskedelmi és Iparkamarák Szövetségének - közölte az MKIK hétfőn az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a Türk Államok Szervezetének gazdasági ernyőintézménye, a Türk Kereskedelmi és Iparkamarák Szövetsége (TCCI) a Budapesten tartott közgyűlésén csütörtökön teljes jogú tagként fogadta soraiba a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarát. Az MKIK önálló szavazati joggal, stratégiai együttműködéssel és aktív, szakértői részvétellel járul hozzá a TCCI keretében zajló gazdaságfejlesztési programokhoz, infrastrukturális és kereskedelmi projektekhez - írták a közleményben.

Nagy Elek, az MKIK elnöke a közleményben kiemelte, a türk államokkal történő együttműködés nem egy formális kapcsolatot jelent. Az országokat összekötik a közös örökségek és a közös ambíciók. A magyar kamara kölcsönös és aktív üzleti kapcsolatok kiépítésére törekszik a türk államokkal. Az együttműködés komoly fejlődési potenciált rejt magában és nem utolsó sorban hatalmas piacot jelent. Ennek elősegítésére a magyar kamara különös hangsúlyt fektet a digitális gazdaság, a tudásalapú döntéshozatal és a magyar vállalkozások folyamatos fejlődésének elősegítésére - tette hozzá az MKIK elnöke.

A teljes jogú tagság a közös szellemi és kulturális örökség jegyében is új lehetőségeket nyithat meg a magyar termékek, és szolgáltatások exportja előtt a türk nyelvű országokban, különösen olyan szektorokban, mint az egészségipar, az élelmiszeripar, a vízgazdálkodás, a közlekedés vagy az üzleti szolgáltatások - tájékoztatott az MKIK.

MTI
Címkék:
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
MTI Hírfelhasználó