A Biden-kormányzat orosz-ukrán háborúval kapcsolatos tevékenysége nem szolgálja az Egyesült Államok érdekeit - erről beszélt Shea Bradley-Farrell amerikai külpolitikai, nemzetbiztonsági szakértő, a Counterpoint Institute vezetője az Alapjogokért Központ rendezvényén Budapesten, kedden.
2023. február 21. 18:36
Shea Bradley-Farrell amerikai külpolitikai, nemzetbiztonsági szakértő, a Counterpoint Institute vezetője (j) beszél, mellette Koskovics Zoltán, az Alapjogokért Központ geopolitikai elemzője a központ, Magyarországról: A szabadság utolsó európai fellegvára elnevezésű rendezvényén Budapesten 2023. február 21-én. MTI/Soós Lajos
A Biden-kormányzat orosz-ukrán háborúval kapcsolatos tevékenysége nem szolgálja az Egyesült Államok érdekeit - erről beszélt Shea Bradley-Farrell amerikai külpolitikai, nemzetbiztonsági szakértő, a Counterpoint Institute vezetője az Alapjogokért Központ rendezvényén Budapesten, kedden.
A "Magyarországról: A szabadság utolsó európai fellegvára" elnevezésű rendezvényen az amerikai szakember kiemelte: hisz az ukránok szuverenitásában, de nem gondolja, hogy az Egyesült Államok érdeke lenne "Putyint Kína karjaiba lökni". Nem jó a konfliktus szítása, kiszélesítése, elhúzódó háború várható, hiszen az oroszok "nem fognak leállni".
Ugyanakkor a szakember kiemelte azt is, hogy Donald Trump elnöksége idején nem történhetett volna meg a Krím elfoglalása, de Barack Obama elnöksége idején megtörtént, s nem tört volna ki az orosz-ukrán háború sem.
Shea Bradley-Farrell beszélt arról, hogy számára mindig Amerika volt az első, ahogy Orbán Viktor számára Magyarország az első.
A magyarok kiállnak azért, amiben hisznek, harcosan, de kedvesen. Orbán Viktor bátorítást ad a nemzeti szuverenitás kérdésében, Magyarország megtartja szuverenitását, kiáll az érdekiért, és ez jó - fűzte hozzá.
Magyarország ezer éve küzd a szabadságáért, a magyarok határozottan ragaszkodnak a szuverenitásukhoz, meg akarják tartani az identitásukat. Egy generációval ezelőtt az Egyesült Államokban is megvolt a hazaszeretet, ma ezt újra kell építeni. Az Egyesült Államokban sok mindennel "küszködünk, hamar dühösek lesznek az emberek" - mondta Shea Bradley-Farrell.
Orbán Viktor 12 pontjából az amerikai szakember azt emelte ki, mely szerint a legfontosabb, hogy "játsszunk a saját szabályaink szerint". Nem szabad félni attól, hogy hitünk szerint cselekedjünk. A hit nagyon fontos. Az Egyesült Államokban támadás alatt áll az Istenbe és a családba vetett hit, sokan feladták Istenbe vetett hitüket, az ország elvesztette társadalmi egyensúlyát - figyelmeztetett Shea Bradley-Farrell.
Kérdésre válaszolva beszélt arról is, hogy a nacionalizmus nem csak Magyarországnak, de Európának is fontos. Sokan összemossák az önkényuralmat a nacionalizmussal, de itt nem erről van szó, hanem hazaszeretetről - mutatott rá Shea Bradley-Farrell.
Kérdésre válaszolva elmondta: álláspontja szerint egy konzervatív amerikai kormányzat képes lenne változtatni az orosz-ukrán háború menetén.
Shea Bradley-Farrell kiemelte: óriási megtiszteltetés, hogy az Alapjogokért Központ munkatársa lehet, ezzel egy motiváló szövetség, barátság jött létre.
A rendezvényen Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója elmondta: az intézet nemzetközi építkezése "turbó fokozatba kapcsolt", nem csak Európában, de a transzatlanti területen is. Shea Bradley-Farrell az első külföldi vendégkutatójuk, aki a központtal közösen a magyar politikai viszonyokról szóló könyvet ír az amerikai közönségnek.
Szánthó Miklós kiemelte: az Egyesült Államok nem csak Joe Biden, David Pressman és a Demokrata Párt. Magyarországnak az Egyesült Államokban is vannak barátai: józan konzervatívok, akik egyetértenek abban, hogy háború helyett békére, hidegháború és tömbösödés helyett együttműködésre van szükség, és tisztában vannak a balliberális hálózatok gerilla hadviselésével, "soft power" eszközeivel.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Kína egyetlen legális egyházát, a Kommunista Párt által ellenőrzött Három Önvaló Hazafias Mozgalmat (TPSM) arra utasították, hogy több kommunista propagandát tegyen közzé keresztény médiájában.
Ha ezeket a több tízmilliárd eurós összegeket úgy tudják osztogatni és költögetni, hogy közben az Unióban nem létezik audit, nincs számvevőszék és elszámoltatás, nem csoda, hogy minden „okvetetlenkedés”, ami az átláthatóságot és a transzparenciát szolgálná, az ő szemükben nemtelen támadás a „civil társadalom” ellen!