A Fradi világklasszis kapusa, Dibusz Dénes önmagában kevés volt: játékostársai elaludtak a pályán a nemzetközi tétmérkőzésen – Kép. Fradi
A Ferencváros 2–1-re kikapott a belga Anderlecht otthonában az Európa-liga főtáblájának nyitónapján. Bozsik Péter, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya és az M4 Sport állandó szakértője úgy véli, hogy a megszokott dinamika és az agresszivitás hiánya eredményezte a vereséget.
A gól nélküli első félidő után az Anderlecht a 60. percben szerzett vezetést Verschaeren váratlan lövésével, hat perccel később pedig Dolberg büntetőből megduplázta csapata előnyét. Bár a mérkőzés hajrájában emberelőnybe került a Ferencváros, majd Traoré révén a szépítés is összejött, végül mégis pont nélkül maradt a magyar bajnok.
„Nem éreztem a Fradi játékában azt a dinamikát, azt az egészséges agresszivitást, ami jellemző rájuk. Védekezésben rendben volt a teljesítmény, de támadásban kimerült a tudományunk egy meddő labdabirtoklásban – az sem a veszélyes harmadban, hanem leginkább a saját térfélen és a középső harmadban volt jellemző” – értékelt Bozsik Péter.
Az első két ferencvárosi mérkőzésén három gólt szerző Matheus Saldanhát a 71. percben küldte pályára Pascal Jansen.
„Nem tudhatjuk, milyen állapotban van” – válaszolta Bozsik arra, hogy Saldanha korábbi pályára lépése esetleg javított volna a Ferencváros támadójátékán. „Az eredmény azt mutatja, hogy talán későn állt be, de ezzel úgy vagyok, hogy bár fontos az egyéniség, inkább csapatszinten vagyok kicsit csalódott a látottak alapján.”
A korábbi szövetségi kapitány kitért arra is, hogy meghonosodhat-e a kétcsatáros játék a zöld-fehéreknél.
„Ellenfélfüggő: egy Tottenham ellen például kockázatos lenne két csatárral pályára lépni. Előfordulhat, hogy néha egymás mellett fog játszani Varga és Saldanha, de nem hiszem, hogy Jansen tartósan átállna egy 4–4–2-es felállásra” – fogalmazott.
„Az Anderlecht egy rutinos csapat, azt gondolom, hogy okosan és jól lehozták az emberhátrányt. A bő tíz perc inkább egy kései, kétségbeesett lehetőség volt, de kevés volt az idő ahhoz, hogy élni tudjunk vele.”
Jövő csütörtökön a Tottenhamet fogadja a Ferencváros a Groupama Arénában. Bozsik úgy véli, ha nem lesz harapósabb, agresszívebb a csapat, akkor nehéz lesz a pontszerzés az angol csapat ellen.
„Ha nem javul a játék, akkor nehéz lesz kiharcolni a továbbjutást. A Tottenham ellen nem vagyunk esélyesek, a Nice is egy más dinamikájú csapat, a Dinamo Kijevet sem szabad lebecsülni, főleg úgy, hogy idegenben lépünk pályára. A Malmö elleni hazai meccset vehetjük nagyon fontosnak, illetve a PAOK ellen is lehet keresnivalónk – néhány éve a Fehérvár is megfricskázta őket idegenben. Ha a Dinamo Kijevet is idevesszük, akkor egy 2.5, három csapat ellen lehet esélyünk, de összességében mindenképp többet kell nyújtani, mert picit tompának érzem a Fradit” – vélekedett.
A Ferencváros–Tottenham Európa-liga mérkőzést jövő csütörtökön az M4 Sport 18 órától élőben közvetíti (kezdés: 18.45).
-
Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
-
Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
-
Sajnos lesz elegendő erejük, hogy megvédjék az alvilági módszerekkel dolgozó, álhírgyártó „kollégáikat” – utal a szélsőbaloldali sajtóhálózatra Bánó Attila.
-
Probléma lehet még a háborús hisztéria folyamatos fenntartása. Egyetlen szuper birodalom esetén ugyanis gondot okozhat, hogy nincs kivel háborúzni. Ki kell találni ezért olyan globális veszedelmeket, amelyek indokolttá teszik a rendkívüli állapot folyamatos fenntartását, szükség esetén pl. utazási korlátozások és/vagy kijárási tilalmak bevezetését, gázálarc vagy szájmaszk kötelező hordását, stb.
-
"Ha egy konzervatív, patrióta kormány tizedennyi gaztettet követne el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna, így viszont, hogy mindezt egy Brüsszelnek feltétlen hűséges kormány teszi, senki egy rossz szót sem szól" - hangsúlyozta Szijjártó Péter.