A lap példaként Lengyelország, Hollandia, Magyarország, Ciprus és Finnország álláspontját emeli ki. Mint a Die Zeit emlékeztet: Magyarország például a múlt héten csatalkozott Hollandiához és bejelentette, hogy nem kívánja alkalmazni a közelmúltban elhatározott új szabályozást.
2024. október 17. 10:12
brugesgroup.com
„Közösen immár nem megy”, az EU egyre megosztottabb a migráció kérdésében – mutat rá a Die Zeit.
„Egyre több EU-tagállam tér el az egységesen tervezett európai menekültügyi politikától, annak ellenére, hogy csak tavasszal fogadtak el egy új EU-s menekültügyi rendszert” – írja a Die Zeit német lap.
Mint a portál cikkében rámutat: már egy sor EU-ország közölte, hogy ki akarja vonni magát a közös menekültpolitika hatálya alól, azaz látszik, hogy közösen immár nem megy, és az EU egyre megosztottabb a kérdésben.
A lap példaként Lengyelország, Hollandia, Magyarország, Ciprus és Finnország álláspontját emeli ki. Mint a Die Zeit emlékeztet: Magyarország például a múlt héten csatalkozott Hollandiához és bejelentette, hogy nem kívánja alkalmazni a közelmúltban elhatározott új szabályozást.
Habár Magyarország és Hollandia egyértelmű jelzést küldött az Európai Uniónak: nem azért vannak itt, hogy kompromisszumot kössenek, hanem azért, hogy határozott vonalat húzzanak a migrációval kapcsolatban, függetlenül a politikai költségektől és a gyakorlati korlátoktól, az Euractiv szerint a két ország valószínűleg nem kap felmentést az EU migrációs politikája alól, bármennyire is szeretné, mert ehhez minden tagállamnak bele kellene egyeznie a Szerződés módosításába.
Kapcsolódó cikkében a Die Zeit is úgy véli: aligha valószínű, hogy az Unió rábólint a magyar kérelemre, hiszen az ország a belépéskor nem kért különleges elbánást ezen a területen.
Ugyanakkor a lap rámutat: egyre több uniós tagállam próbálhatja majd meg figyelmen kívül hagyni a kollektív szerződéses szabályokat – és ezzel lehetetlenné tenni a migrációs kérdésre adott egységes európai választ.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Felszállt a fehér füst, a konklávé csütörtöki harmadik szavazása sikeres volt, Robert Prevost amerikai bíboros lett a katolikus egyház 267. pápája XIV. Leó néven.
Ma mindennél fontosabb, hogy újra béke legyen: az európai jövőt nem áldozhatjuk fel a háborús készülődés oltárán – hangsúlyozta a KDNP európai parlamenti képviselője csütörtökön közösségi oldalán, adta tájékoztatásul a Kdnp.hu.
A DK-s Vadai Ágnes kérdéseire való válaszolás már szokásszerűen Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes mindennapjai részévé vált. Talán még egy hét sem telt az előző levélváltásuk óta (amiről itt számoltunk be), de máris itt az újabb kérdés. Vadainak vagy fel sem tűnik, hogy a hangulatkeltő kérdéseivel nem a kormányt, a kereszténydemokratákat, hanem a keresztény, hívő embereket, a felekezeteket, jelen esetben konkrétan a Magyar Katolikus Egyházat támadja, vagy direkt ez a célja.