brugesgroup.com
„Közösen immár nem megy”, az EU egyre megosztottabb a migráció kérdésében – mutat rá a Die Zeit.
„Egyre több EU-tagállam tér el az egységesen tervezett európai menekültügyi politikától, annak ellenére, hogy csak tavasszal fogadtak el egy új EU-s menekültügyi rendszert” – írja a Die Zeit német lap.
Mint a portál cikkében rámutat: már egy sor EU-ország közölte, hogy ki akarja vonni magát a közös menekültpolitika hatálya alól, azaz látszik, hogy közösen immár nem megy, és az EU egyre megosztottabb a kérdésben.
A lap példaként Lengyelország, Hollandia, Magyarország, Ciprus és Finnország álláspontját emeli ki. Mint a Die Zeit emlékeztet: Magyarország például a múlt héten csatalkozott Hollandiához és bejelentette, hogy nem kívánja alkalmazni a közelmúltban elhatározott új szabályozást.
Habár Magyarország és Hollandia egyértelmű jelzést küldött az Európai Uniónak: nem azért vannak itt, hogy kompromisszumot kössenek, hanem azért, hogy határozott vonalat húzzanak a migrációval kapcsolatban, függetlenül a politikai költségektől és a gyakorlati korlátoktól, az Euractiv szerint a két ország valószínűleg nem kap felmentést az EU migrációs politikája alól, bármennyire is szeretné, mert ehhez minden tagállamnak bele kellene egyeznie a Szerződés módosításába.
Kapcsolódó cikkében a Die Zeit is úgy véli: aligha valószínű, hogy az Unió rábólint a magyar kérelemre, hiszen az ország a belépéskor nem kért különleges elbánást ezen a területen.
Ugyanakkor a lap rámutat: egyre több uniós tagállam próbálhatja majd meg figyelmen kívül hagyni a kollektív szerződéses szabályokat – és ezzel lehetetlenné tenni a migrációs kérdésre adott egységes európai választ.
-
Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
-
Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
-
A Magyar Péter féle politikusok láttán megállapítható, hogy a rendszerváltás előtti idők kommunista bálványa, az 1956-ban hazaárulóként viselkedő Horn Gyula is jobb minőséget képviselt a mai ellenzékhez, így a tiszásokhoz képest – végez összehasonlítást Bánó Attila.
-
"Keresztény közéleti szereplőknek gyakran kell választaniuk karrierjük és hitük vállalása között. Ha nem így tesznek, akkor különböző módokon hallgattatják el őket."
-
A hazaszeretet európai érték, évszázadokon át hazaszerető művészek, értelmiségiek hozták létre azokat a keresztény művelődési értékeket, amelyek ma is az európaiság alapjai.