A záró négy percen belül a franciák ismét feljöttek mínusz egyre, kimaradt egy magyar hétméteres, de Szemerey is védett egyet, a hajrában pedig még növelni is sikerült az előnyt: 14 esztendő, a 2010-es Európa-bajnokság lillehammeri csoportmérkőzése után sikerült újfent a franciák fölé kerekedni, ráadásul úgy, hogy a rivális egyszer sem vezetett a felkészülési mérkőzésen.
2024. október 25. 13:27
A mieink – mksz.hu
A magyar női kézilabda-válogatott 30-27-re győzött a világbajnok, olimpiai ezüstérmes Franciaország vendégeként a csütörtöki felkészülési mérkőzésen, Toulonban.
Eredmény, felkészülési mérkőzés:
Franciaország-Magyarország 27-30 (12-15)
---------------------------------------
Toulon, v.: Weijmans, Wolbertus (hollandok)
a magyar gólszerzők: Vámos 6, Faluvégi 5, Kuczora, Márton 4-4, Simon 3, Papp, Juhász, Grosch 2-2, Füzi-Tóvizi, Kácsor 1-1
lövések/gólok: 54/27, illetve 50/30
gólok hétméteresből: 3/1, illetve 4/2
kiállítások: 4, illetve 8 perc
piros lap: 0, illetve 1
A két együttes eddig 54 mérkőzést játszott egymással, magyar szempontból harminc győzelem, két döntetlen és 22 vereség volt a mérleg a kezdés előtt. Legutóbb a párizsi olimpia csoportkörének első fordulójában találkoztak, akkor a házigazda 31-28-ra kerekedett felül. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese a részben hazai rendezésű Európa-bajnokságra készül. Ezen a találkozón debütált a francia kispadon Sébastien Gardillou szövetségi kapitány, aki az olimpia után távozott legendás Olivier Krumbholz helyét vette át. A magyar csapatból Győri-Lukács Viktória, Klujber Katrin és Janurik Kinga ezúttal pihenőt kapott, Böde-Bíró Blanka pedig kisebb sérülés miatt maradt otthon.
Kapkodó kezdés után a harmadik percben Faluvégi Dorottya szerezte a találkozó első gólját, az első percekben pedig - noha mindkét oldalon sok volt a hiba - a magyar válogatott koncentrált jobban, a Franciaországban légióskodó Szemerey Zsófia védéseire alapozva tíz perc elteltével 5-2-re vezetett. Tizennégy perc után, 8-4-es magyar előnynél időt kért a francia kapitány, ez azonban nem változtatott jelentősen a játék képén, Golovin csapata már 15-9-re is vezetett, ezt a különbséget felezték meg a szünetig a vendéglátók.
A fordulást követően 15-14-re közelített a házigazda, kihasználva a magyar válogatott nyolcperces gólcsendjét, miközben Golovin Vlagyimir válogatottjában bemutatkozott a Debrecen jobbszélsője, Grosch Vivien, aki góllal debütált. Szemerey változatlanul remekelt a kapuban, ez is kellett ahhoz, hogy az utolsó tíz percet 26-23-as előnnyel kezdje meg a nemzeti csapat, a pontatlanságokon változatlanul érződött, hogy mindkét csapatban voltak fontos kimaradók.
A záró négy percen belül a franciák ismét feljöttek mínusz egyre, kimaradt egy magyar hétméteres, de Szemerey is védett egyet, a hajrában pedig még növelni is sikerült az előnyt: 14 esztendő, a 2010-es Európa-bajnokság lillehammeri csoportmérkőzése után sikerült újfent a franciák fölé kerekedni, ráadásul úgy, hogy a rivális egyszer sem vezetett a felkészülési mérkőzésen.
Szemerey 16 védéssel zárt. Francia részről Laura Glauser, a Ferencváros kapusa 14 lövést védett, Orlane Kanor, az FTC balátlövője a mezőny legeredményesebbjeként hét gólt dobott, míg Océane Sercien-Ugolin, a Debrecen jobbátlövője kétszer volt eredményes.
Szombaton ismét megmérkőzik a francia és a magyar válogatott, annak a találkozónak Tremblay-en-France lesz a helyszíne.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
A búcsúvételi szertartást követően a koporsót autón viszik a Szent Péter-tértől körülbelül öt kilométerre lévő római Santa Maria Maggiore-bazilikáig. A koporsót szállító autón kívül néhány további autó alkotja majd a menetet, bennük bíborosok, valamint az egyházfő közeli munkatársai és segítői foglalnak majd helyet.
Simicskó István szerint "a papság gyalázásával, a hívők megalázásával és az egyház elleni gyűlölet tudatos szításával egy 21. századi keresztényüldözésbe kezdtek".
Szánthó Miklós kitért arra, is Romanowski ellen "büntetőeljárásnak álcázott koncepciós per indult hazájában", de az Interpol nemrég visszautasította a lengyel ügyészség kérését, és nem volt hajlandó körözés alá vonni.