230 ezren tanulnak egyházi intézményekben
Semjén Zsolt éves meghallgatásán kifejtette: az egyházi tanintézményekbe átlagosan négyszeres a túljelentkezés.
Utoljára frissítve: 2024. november 14. 17:32
2024. november 14. 13:50

Piarista Gimnázium – budapest.piarista.hu

A 2024/25-ös tanévben a közoktatás 18 százaléka működött - a szakképzést nem beleszámolva - egyházi fenntartásban, 230 ezer gyermek tanul ilyen iskolákban - számolt be Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, tárca nélküli miniszter az Országgyűlés igazságügyi bizottsága előtt csütörtökön.

Semjén Zsolt éves meghallgatásán kifejtette: ezen intézményekbe átlagosan négyszeres a túljelentkezés.

Kitért arra, hogy hit- és erkölcstant 270 ezer gyermek tanul közoktatási intézményekben, az egyházi fenntartás aránya a gyermekvédelmi szakellátásban 74 százalék, a szociális alapszolgáltatásban 52 százalék.

Egy a "papi pedofíliát" felvető ellenzéki kérdésre válaszolva Semjén Zsolt elmondta: a felmerült gyanúkat tekintve mintegy féltucat ilyen egyházi ügy van, eközben hétszáz világi ember ül pedofília vagy gyermekpornográfia miatt börtönben, az egyházi érintettség százada a világinak. Hangsúlyozta: nincs különbség egyházi vagy világi pedofília között, mindkettő egyaránt tűrhetetlen.

 

Semjén Zsolt: az őshonos nemzeti kisebbségek államalkotó tényezők

A magyar állam az őshonos nemzeti kisebbségeket ismeri el és államalkotó tényezőként tekint rájuk - mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes az Országgyűlés magyarországi nemzetiségek bizottsága előtt, csütörtökön Budapesten.

Semjén Zsolt éves beszámolójában kiemelte, a kormány ragaszkodik ahhoz az álláspontjához, hogy nem lehet összekeverni az őshonos nemzetiségeket az utóbbi időben bevándorolt egyéb etnikai csoportokkal, mert ez „méltánytalan lenne” az őshonos nemzetiségekkel szemben.

Magyarországon az őshonos nemzetiségeknek joguk van az önkormányzatisághoz, a nemzeti hagyományok megőrzéséhez, a nyelvi identitáshoz, és az államnak minden segítséget meg kell adni ezek megvalósításához – jelentette ki a politikus.

Semmi indok nincs arra, hogy az egyházi világot pellengérre állítsák, mindenkivel szemben ugyanolyan szigorral kell fellépni - jegyezte meg a kereszténydemokrata politikus.

Hangsúlyozta: a kormány mindent megtett e téren, megalkották Európa legszigorúbb pedofilellenes törvényét. Feltette a kérdést, hogy az ellenzék miért nem támogatta a jogszabályok elfogadását.

MTI
  • Brüsszel diktatúrára tör
    Országainkra az Egyesült Nemzetek Szervezetének ügynökségei is nyomást gyakorolnak. Az ENSZ Nőkkel Szembeni Megkülönböztetés Felszámolásával Foglalkozó Bizottságának jelentése tavaly augusztusban megállapította, hogy a születendő élet védelme Lengyelországban a nők diszkriminációját és az emberi jogok megsértését jelenti.
  • Amikor a klíma lufi kipukkad
    Az amerikai elnökválasztás óta a „main-stream” módosulni látszik. Erre utal, hogy a nagy bankok egymással versenyezve hagyják el a Net-Zero límakartellt, és csoportosítják át a befektetéseiket a sokat szidott fosszilis energia bizniszbe. És ez bizony nagy baj, mert ha nem csurog a pénz a dekarbonizációra és a zöld energia programokra, akkor ez a hajó el fog süllyedni.
  • Akciók az információs hadviselésben
    Sajnos lesz elegendő erejük, hogy megvédjék az alvilági módszerekkel dolgozó, álhírgyártó „kollégáikat” – utal a szélsőbaloldali sajtóhálózatra Bánó Attila.
  • Orwell új világa
    Probléma lehet még a háborús hisztéria folyamatos fenntartása. Egyetlen szuper birodalom esetén ugyanis gondot okozhat, hogy nincs kivel háborúzni. Ki kell találni ezért olyan globális veszedelmeket, amelyek indokolttá teszik a rendkívüli állapot folyamatos fenntartását, szükség esetén pl. utazási korlátozások és/vagy kijárási tilalmak bevezetését, gázálarc vagy szájmaszk kötelező hordását, stb.
  • Botrányos dolgok Lengyelországban
    "Ha egy konzervatív, patrióta kormány tizedennyi gaztettet követne el, akkor Brüsszelben már az összes létező jogállamisági eljárást elindították volna, így viszont, hogy mindezt egy Brüsszelnek feltétlen hűséges kormány teszi, senki egy rossz szót sem szól" - hangsúlyozta Szijjártó Péter.
MTI Hírfelhasználó