european-union.europe.eu
A Patrióták Európáért pártcsalád felemelkedése történelmi fordulópont lehet Európában, ahogy Donald Trump visszatérése is az Egyesült Államokban - jelentette ki Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója, a jogi elemző- és kutatóintézet madridi irodája által szervezett kerekasztal-beszélgetésen, csütörtökön.
"A szakadék szélén billegve kaptunk még egy utolsó esélyt. Donald Trump visszatérése az Egyesült Államokba és a Patrióták felemelkedése, itt Európában történelmi fordulópont lehet, ha tudjuk, hogyan ragadjuk meg ezt a lehetőséget, hogy megmentsük a Nyugat lelkét" - fogalmazott nyitóbeszédében.
A főigazgató kitért arra, hogy az Európai Unió békeprojektnek indult, de amikor a magyar miniszterelnök a béke mellett szól, és"interkontinentális küldetést hajt végre", legalább a tűzszünet elérése érdekében, az unió értékeinek feltételezett képviselői figyelmen kívül hagyják, és folytatják a háborús uszítást. "Mert tudják, hogy kevés idejük van hátra: január 20-a után már nem őket, hanem a hazafias európai vezetőket hívja tárgyalni a Fehér Ház" - jegyezte meg.
Szavai szerint a baloldal azért olyan frusztrált az óceán túlpartján, mert érzik, hogy eljött a hazafiak korszaka. "Ha rajtunk múlna, nem lenne bevándorlás, nem lenne háború" - hangsúlyozta.
Hozzátette: terjed a félelem az európai liberális elitben is, mert az európai wokizmus elvesztette a külföldi Nagy Testvér támogatását. Németországban a szocialista-zöld-liberális koalíció összeomlott, Franciaország kormányozhatatlan, Spanyolországban egy fáradt Pedro Sánchez megtépázott kisebbségi kormányát figyelhetjük meg - részletezte.
Szánthó Miklós a hazafias erők nemzetközi egységének megerősítését nevezte a legfontosabb feladatnak, valamint a "döntő offenzíva megindítását az ultraprogresszív és woke szekta ellen", amelyhez a magyar jobboldal minden segítséget megad patrióta partnereinek, hogy közös fellépésük minél összehangoltabb és szervezettebb legyen.
A kerekasztal-beszélgetésen a pártcsalád különböző nemzetiségű EP-képviselői egyebek mellett azt vitatták meg, hogy miért van szükség a Patriótákra Európában.
Schaller-Baross Ernő, a Fidesz európai parlamenti képviselője az MTI-nek nyilatkozva kifejtette: ugyan a Patrióták tagpártjai nemzeti mozgalmak, a nemzetek Európájában hisznek és a tagállami kompetenciák megőrzése mellett szállnak síkra, de együtt kell működniük és erőt kell mutatniuk.
"A baloldalnak, miután internacionalista mozgalmakról van szó, mindig előnyük van, hogy európai szinten is szervezetten fel tudjanak lépni, és ennek leszünk mi és vagyunk mi az ellensúlya ma az Európai Parlamentben, de az egész európai politikai szintéren"
- fogalmazott, hozzátéve, hogy véleménye szerint ez adja az összefogás alapját.
Mint mondta, a partnereknek meg kell találni, hogy mely kérdésekben tudnak együttműködni, ilyen például a határvédelem, az illegális migráció elleni fellépés vagy Európa versenyképességének a helyreállítása
"Ez az, ami minket, patriótákat összeköt, és én úgy gondolom, hogy ez egy nagyon sikeres mozgalom, és már azt is érezni, hogy a politikai ellenfeleink az európai szintéren is már érzik, hogy jelen vagyunk, megijedtek, mert nem volt még ilyen szervezett jobboldali fellépés az Európai Parlament keretein belül" - hangsúlyozta a politikus.
-
Kegyelmi pillanat: újfent magyar adzője van a Ferencváros labdarúgócsapatának. Nagy esély arra, hogy néhány Európa-hírű futballistánk mellett most egy trénerünk is Európa-hírre kapjon, s külön öröm, hogy ezt magyar csapattal teheti meg.
-
Maga a pedofilbotrány is fekete hattyú volt: teljesen váratlanul robbant be a közéletbe, förgetegszerű tömeghatást váltott ki – nemcsak tömeghatást, hanem politikusi bukást is –, érdemi magyarázata azóta sincs.
-
A negyedszázados együttműködés Nagyvárad és Berettyóújfalu között indult, majd mindkét település bekapcsolta saját testvérvárosát - Nagyvárad Debrecent, Berettyóújfalu Margittát. A január végén záruló rendezvénysorozat csaknem 200 programot foglal magába. A partiumi és magyarországi kulturális intézmények, szervezetek egymásnál is bemutatkoznak. A debreceni Kodály Filharmonikusok például Nagyváradon adnak koncertet.
-
Az Egyesült Államok külföldi segélyezési rendszere olyan eszméket népszerűsít külföldön, amelyek ellentétesek a harmonikus nemzetközi kapcsolatokkal és a világbéke destabilizálását szolgálják. Ezért az USA segélyezési politikáját összhangba kell hozni az elnök külpolitikájával.
-
A magyar miniszterelnök Ukrajna NATO-tagságáról azt mondta, hogy az nincs napirenden és nem is lesz, mert sohasem lesz egyhangú támogatás mögötte. Ukrajna NATO-tagsága azonnali, közvetlen, teljes háborút jelent Oroszországgal szemben; Magyarország ezt nem akarja - tette hozzá.