Rétvári Bence: a kommunizmus egyenlővé tett mindenkit a szegénységben és a jogfosztottságban
A kommunizmus egyenlővé tett mindenkit a szegénységben és a jogfosztottságban - jelentette ki a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja alkalmából tartott keddi megemlékezésen a budapesti Málenkij Robot Emlékhelynél.
2025. február 25. 18:35
Rétvári Bence azt mondta, szinte minden magyar család őriz emléket arról, hogyan nyomorította meg a családjukat a kommunista diktatúra, hiszen a kommunizmus egyenlővé tett mindenkit a szegénységben és a jogfosztottságban. Egy nagyon szűk bűnözői kör kivételével, akik viszont bármit megtehettek - tette hozzá, a kommunista vezetőkre utalva.
 
Az államtitkár arról is beszélt: egy háború borzalmai kellettek ahhoz, hogy a kommunista eszme, amely addig egy földalatti mozgalom volt, hatalomra kerülhessen, Magyarországon éppúgy, mint bárhol a világon. Szükség volt egy háború által felforgatott világra, ahol a polgári értékek nem tudtak stabilan megmaradni, hiszen a háború mindent megrepeszt, mindent bizonytalanná tesz - fogalmazott.
 
Azt mondta, Magyarországon sem kerültek volna hatalomra a kommunisták egy erős polgári demokráciában, ez csak a háború pusztítása és a Vörös Hadsereg megszállása miatt történhetett meg.
 
"Minden polgári demokrácia oda küldte a kommunista vezetőket, ahova valók, a börtönökbe" - jelentette ki, hozzátéve: ha a magyarok maguk választhatták meg a saját vezetőiket, semmiképpen nem a kommunistákra szavaztak.
 
A magyar emberek természetes immunitása kivetette magából a kommunista eszmét és a külföldről idehozott vezetőket - hangoztatta Rétvári Bence.
 
Hozzáfűzte: büszkék lehetünk a magyarokra, hiszen saját akaratukból sohasem választottak sem nyilas, sem kommunista vezetőket. Szavai szerint ezek egyaránt importált ideológiák: "csak és kizárólag külföldi befolyás és erőszak nyomán kerülhettek Magyarország vezetésébe, a magyar emberek akaratából soha".
 
Figyelmeztetett: a háborúknak beláthatatlan következményeik lehetnek az egész kontinensre nézve.
 
"Történelmi tanulság a 20. századból, hogy a háborúkat el sem szabad indítani, ha pedig elindultak, akkor minden polgári demokráciának arra kell törekedni, hogy a háborúkat minél hamarabb befejezzék" - mondta.
 
Nincs ez másként napjainkban sem - tette hozzá.
 
Rétvári Bence emlékeztetett arra is, hogy az ukrajnai háború három éve, 2022. február 24-én tört ki.
 
"Aki háború szítására, támogatására szólít föl, az hibás állásponton van, aki pedig a fegyverszünetért, a békéért dolgozik, az jó ügyért dolgozik" - jelentette ki.
 
Az államtitkár arra is kitért, hogy "az erőszakos, szélsőbalos csoportok ellen fel kell lépni, hiszen az első világháború előtt az akkori kommunista mozgalom hasonló volt, mint a mostani antifa". Erőszakosak voltak, az állam rendjének megdöntésére szőttek terveket, el akarták törölni a polgári demokráciát - sorolta.
 
Bízzunk benne, hogy minél többen tanulnak a 20. század katasztrófáiból, és a mellettünk zajló háború is mihamarabb véget ér! - zárta beszédét, majd a résztvevőkkel együtt koszorúkat helyezett el a Málenkij Robot Emlékhelynél.
MTI
  • Klímakonszenzus
    A Földön található hatalmas mennyiségű víz halmazállapot-változásainak köszönhetően működik a Föld-légkör rendszerben egy olyan természetes önszabályozó mechanizmus, amelynek a hatására kialakul a fizikailag lehetséges maximális üvegházhatás, amely tovább már nem növelhető, akármennyi széndioxidot bocsátunk ki.
  • Klímapánik
    A jól szervezett globális pánikkeltés zavartalanul folyik, amelynek a hatására, főleg a nyugati világban, megjelent egy nálunk még alig ismert új fogalom a pszichiátriai szaknyelvben, nevezetesen a klímadepresszió.
MTI Hírfelhasználó