Azbej Tristan: a kormány 25 ezer dollár humanitárius gyorssegélyt nyújt a nigériai Benue állambeli keresztények megsegítésére
Magyarország kormánya a Hungary Helps Programon keresztül 25 ezer dollár humanitárius gyorssegélyt nyújt a megtámadott nigériai Benuel állambeli keresztények megsegítésére - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium üldözött keresztényeket segítő programokért felelős államtitkára csütörtökön, a Hungary Helps kenyai missziójának harmadik napján a közösségi oldalára felöltött videójában.
2025. június 19. 14:44
Azbej Tristan azt mondta: "a nigériai Benue Államban a makurdi katolikus egyházmegye területén keresztény belső menekültekre támadtak, olyan emberekre, akik már eleve az erőszak elől menekültek el". Rájuk rátámadt egy szélsőséges terrorista csoport.
"Azóta kapjuk az egyre borzasztóbb híreket, megtudtuk azt, hogy több mint 200 embert mészároltak le kegyetlen brutalitással. Belső menekülttáborokban próbálták átvészelni a következő időszakot, templomokba húzódtak vissza, így sem kerülhették el azt a támadást, ami során válogatás nélkül gyermekeket, nőket, férfiakat bozótvágó késekkel, más fegyverekkel öltek meg" - mondta az államtitkár.
Azbej Tristan közlése szerint a tragikus és nem egyedülálló eset kapcsán két fontos dolgunk van: egyrészt el kell ismernünk és el kell ismertetnünk a világgal, hogy a keresztényeket a világ számos országában üldözik.
Nigériában tavaly több mint 4000 keresztényt gyilkoltak meg, és ezt a tényt nagyon sok helyen nyugaton segélyszervezetek, nyugati kormányok tagadják.
"Véget kell vetni ennek a tagadásnak. Magyarország kormánya kiáll az üldözött keresztények mellett, és megköveteli azt, hogy a nemzetközi közösség a keresztény életeket és az emberi méltóságot is megvédje. A keresztény emberek megsegítésében is jó példával szeretnénk elöl járni" - mondta.
Az államtitkár a jelenleg is zajló kenyai Hungary Helps-misszióról elmondta: Kenyával kapcsolatban - ahogy Afrikával kapcsolatban is - a kormány hozzáállása az, hogy a segítséget kell odavinni, ahol a baj van, nem pedig a bajt a migráción keresztül Európába hozni.
"Ezért látogatjuk most végig azokat a helyszíneket, ahol a Hungary Helps Programon keresztül az itt élő nélkülöző embereket támogatjuk, például a kenyai főváros nyomornegyedében keresztény missziók támogatásával nagyon nehéz helyzetben lévő emberek és gyermekek számára nyújtunk például oktatást, valamint a tiszta ivóvizet nyújtó létesítmények létesítését. Annak érdekében, hogy a kenyai emberek, akár a vidéki emberek is a saját hazájukban találják meg a jövőjüket, és ne pedig Európába vegyék az irányt" - közölte.
Hozzátette, hogy agrárfejlesztési programot is támogatnak, ezeknek a programoknak az eredménye sikeres.
"Nagyon nehéz sorsokat sikerült jobbá fordítani, életveszélyben levő emberek életét sikerült megóvni, és hozzájárultunk ahhoz, hogy a kenyai ifjúság a saját hazájában tervezi a jövőjét" - fogalmazott az államtitkár.
Ha összeszámoljuk az Interneten hozzáférhető ilyen és hasonló nyilatkozatokat, legalább 50 ezer név szerint azonosítható tudós szerint a hivatalos klíma elmélet tudományosan megalapozatlan. Ha pedig ez jelenti a 3% törpe kisebbséget, akkor a 97% konszenzusos többség létszáma legalább másfél millió. Vajon kik lehetnek? Vajon miért vonultak illegalitásba?
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
A Patrióták Európáért frakció elsőként, több adatigényléssel világított rá arra, hogy az Európai Bizottság több mint 37 ezer szerződést kötött civilnek nevezett szervezetekkel, összesen 2800 milliárd forint értékben és az európai adófizetők pénzéből.
Liberalizálta az abortusztörvényét Anglia. Az országban már korábban is megengedően, a terhesség első 24 hetében volt elvégezhető az abortusz büntetőügyi következmények nélkül. Ezt az időbeli korlátozást most eltörölték.
A kémkedés csak szolgálólány, a háborút az erő dönti el - hangzik a régi bölcsesség. Lehet, hogy az izraeli-iráni háborúban ez az okoskodás túlhaladottá vált.