A magyar kormánynak a magyar érdek a legfontosabb, ezért indít véleménynyilvánító szavazást Ukrajna európai uniós tagságáról – mondta a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója hétfő reggel az M1 aktuális csatornán.
2025. március 10. 14:13
Menczer Tamás hangsúlyozta: „problematikus kérdés”, hogy az Európai Bizottság és az Európai Unió vezetői, akiknek a tagokat és a tagok érdekeit kellene képviselniük, egy olyan ország érdekeit nézik, amely nem a közösség tagja. Magyarország számára nem Ukrajna az első, hanem Magyarország – szögezte le. Kiemelte: Ukrajna uniós tagsága súlyos veszélyekkel járna, az agrárpénzek és a kohéziós források „mennének Ukrajnába”. Az elmúlt években „iszonyatos mennyiségű” fegyver érkezett Ukrajnába, amelyeknek egy részéről nem lehet tudni, kinél van, emellett a szervezett bűnözés is súlyos kihívás.
Mindezeken felül plusz befizetést várnak a tagországoktól, így Magyarországtól is – mondta, hozzátéve, hogy jelenleg az asztalon van egy olyan javaslat, amely szerint Magyarországnak évente 200 milliárd forintot kellene még pluszban befizetni. Mindezekből látható, hogy a brüsszeli bürokraták és politikusok, vezetők egyrészt háborúpártiak, másrészt be akarják hozni Ukrajnát az EU-ba – hangoztatta. Menczer Tamás szerint ugyanis „ha bevallanák, hogy tévedtek, ha bevallanák, hogy rossz döntéseket hoztak, akkor vállalniuk kellene a politikai következményeket. Például távozniuk kellene a pozíciójukból, le kellene mondani, és ezt nem akarják, ezért inkább még nagyobb sebességgel mennek a rossz irányba.”
Donald Trump amerikai elnök többet tett egy-másfél hónap alatt a békéért, mint ezek az emberek három év alatt – mondta. A kommunikációs igazgató kiemelte, hogy a magyar emberek döntése a kormányt mindig kötelezte és kötelezi most is. Az Ukrajnáról szóló véleménynyilvánító szavazás ilyen értelemben hasonló a nemzeti konzultációkhoz vagy akár egy népszavazáshoz is a lényegét illetően, ami az, hogy Orbán Viktor miniszterelnök, amikor majd Brüsszelben tárgyal, akkor azt tudja mondani, hogy nemcsak a magyar kormányt, hanem a magyar emberek döntését képviseli. Orbán Viktor kiáll a magyar érdekekért, és ha a magyar emberek ott vannak mögötte, akkor ő ehhez elég erős is – fogalmazott.
Menczer Tamás a Brüsszelből érkező korrupt források felderítéséről azt mondta, hogy „amit látunk, az a nyugati világ legnagyobb korrupciós botránya”, három forrásból fizettek, amerikaiból, brüsszeli forrásból és Soros-forrásból. Amerikában a USAID-en keresztül nagyságrendileg ötvenmilliárd dollárt, mintegy húszezermilliárd forintot szántak „derék demokrata amerikai barátaink arra, hogy a világot befolyásolják, ebből jutott nem kevés Magyarországra is”. Ehhez jönnek a brüsszeli pénzek és Sorosék. „Sorosékkal húsvétig igyekszünk mi magunk is elbánni”, de a Brüsszelből érkező forrásokat is igyekeznek feltárni – mondta. Kijelentette: mindent megtesznek, hogy alaptörvényi és alsóbb törvényi szabályozási szinten is „a guruló dollárok és eurók” útját elzárják, és az ne történhessen meg, hogy külföldi érdekeket képviselve dolgoznak itt magyar emberek a magyarokkal szemben és a magyarok ellen.
Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
Varga Zsolt együttese a harmadik negyed közepén már hat góllal is vezetett, s egy rövid kihagyást leszámítva gyakorlatilag végig a kezében tartotta az összecsapást.
A XXIV. Regejáró Misztrál-fesztivált tartották Nagymaroson. A Kossuth-díjas együttes az egyik legnemesebb magyar hagyományt alkotta és tölti meg élettel évről évre.
A boldog békeidőben, amikor sürgető aktualitások hiányában elgondolkodhattunk hosszútávú nemzeti sorskérdéseinkről, határozott véleményem volt, hogy első helyre a demográfiai problémát kell tennünk. Azóta a sorskérdés-versenybe újabbak is beneveztek. Olyanok, amelyek talán nem hosszútávúak, de erőteljesek. Ilyen a szomszédunkban dúló háború és mindaz, ami ehhez kapcsolódik. Reméljük, előbb-utóbb minden tartozékával együtt kiesik a versenyből. Egy komoly kihívó még maradt, a szuverenitás kérdése. Az évszázadok során ezt a küzdelmet úgy megszoktuk, hogy jelenlétét már észre sem vesszük - írja Harrach Péter, a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség elnöke, az mkdsz.hu-n megjelent cikkében.