Fiataloknak hirdetnek természetvédelmi programot a nemzeti parkok, idén már tizedik alkalommal várják az Ifjú Kócsagőröket - áll az Agrárminisztérium szerdai, az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Mint felidézik, az Ifjú Kócsagőr Program keretében a fiatalok a természetvédelmi őrök munkáján keresztül ismerhetik meg a hazánkban is egyre sürgetőbb választ igénylő természetvédelmi kihívásokat és lehetőségeket. A program évről-évre egyre népszerűbb a természet iránt elkötelezett diákok körében - emeli ki közleményében a tárca.
Idén március 22-től április 22-ig, azaz a Víz Világnapjától a Föld Napjáig várják azoknak a 18 és 24 év közötti fiataloknak a jelentkezését, akik betekintést szeretnének kapni a gyakorlati természetvédelembe, a jelentkezéseket a www.ifjukocsagor.furgediak.hu weboldalon keresztül lehet elküldeni - áll a közleményben.
A résztvevő diákok az általuk kiválasztott nemzeti parkban tölthetnek el egy tíznapos szakmai gyakorlatot, a legjobbak a szeptemberi országos döntőben mérik össze tudásukat, hogy elnyerjék a 2023 Matula és Tutajos elnevezésű díjat, illetve az ötnapos külföldi tanulmányutat Európa egyik legszebb nemzeti parkjába.
Dukát Zsófia, az Agrárminisztérium Nemzeti Parki és Tájvédelmi Főosztályának vezetője, az Ifjú Kócsagőr Program döntő zsűrijének elnöke a közlemény szerint úgy fogalmazott, a program az elmúlt évek alatt bebizonyította, hogy nemcsak természetvédelmi szemléletet ad, hanem gyakorlatias feladataival az életre is nevel. Hozzátette, hogy a résztvevők a megszokott közegükből kilépve az elméleti ismereteken túl erősíthetik kommunikációs és problémamegoldó képességüket, fellépésüket is.
Az országos döntővel egybekötött háromnapos záróeseményt szeptember 20 és 22. között az idén 50 éves Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság (HNPI) rendezi meg.
A szaktárca közleményében hangsúlyozza, a program sikerét mutatja az is, hogy a korábbi résztvevők közül többen már valamelyik nemzeti park igazgatóságnál dolgoznak, akár természetvédelmi őrként, akár más beosztásban, karrierútjukra pedig a szervezők is rendkívül büszkék.
Az Ifjú Kócsagőr Program a korábbi évekhez hasonlóan az Agrárminisztérium, a tíz nemzetipark-igazgatóság, a Fürge Diák Iskolaszövetkezet, a 30Y zenekar, valamint a Hortobágyi Természetvédelmi és Génmegőrző Nonprofit Kft. összefogásával valósul meg.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ha ezeket a több tízmilliárd eurós összegeket úgy tudják osztogatni és költögetni, hogy közben az Unióban nem létezik audit, nincs számvevőszék és elszámoltatás, nem csoda, hogy minden „okvetetlenkedés”, ami az átláthatóságot és a transzparenciát szolgálná, az ő szemükben nemtelen támadás a „civil társadalom” ellen!
Ukrajnával szomszédos országként úgy látjuk, ha felveszik Ukrajnát az Európai Unióba, felveszik a háborút is – közölte a miniszterelnök hétfőn az EU parlamenti elnökeinek konferenciáján az Országházban.