Az Árpád-ház egyik legjelentősebb uralkodóját idézték fel Budán június 27-én este. A hagyományos László-napi találkozón tizennégy – budapesti és esztergomi – magyar értelmiségi: professzor, mérnök, jogász, üzletember, művész, újságíró vett részt.
Illusztráció: hajdúdorogi főegyházmegye
A Szent László-vacsora egyik különlegessége, hogy jelképesen maga az uralkodó is jelen van, részese a találkozónak. Az immár huszonnyolcadik Szent László-vacsorán a hagyománynak megfelelően méltatták a szent király jelentőségét, összevetették korát a jelennel, és vázolták a Szent László-i értékrendből adódó teendőket.
Felszínre jött mindkét bonyolult történelmi kor drámaisága, kikristályosodott, hogy a bátorság, a kihívások pontos felmérése, a közösségért való felelősségvállalás nélkülözhetetlen a történelmi súlyú cselekvéshez.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
„Mutasd a KDNP honlapját! – kérte utolsó találkozásunkkor. Én már nem tudom megtalálni. Nézte a képeket, aztán lehanyatlott a keze. – Köszönöm”– rebegte, kicsit nehezen érthetően. Még a családjáról beszélt. „Imádkozzál értük” – kértem. „Tudod, minden olyan nehéz!” – válaszolta.
Takács Péter azt mondta, a magyar egészségügy legnagyobb ünnepén az első szó a köszöneté: köszönjük az orvosoknak, ápolóknak, az egészségügyben dolgozóknak, hogy nap mint nap állhatatos munkával gondozzák a rájuk bízott betegeket.