Fiatal innovátorok ezüstérme a Robotika Világversenyen. A dániai Odenseben került sorra a WRO (World Robot Olympiad) Friendship Invitational Tournament, ide 39 országból több mint 1200 versenyző érkezett. A 2023. szeptember 21-től 24-ig tartó versenyen, a Future Innovators Elementary kategóriában (A jövő innovátorai), a magyar RoboBinLab csapat 163 ponttal megszerezte a kiemelkedő 2. helyezést nagyon kicsi különbséggel (fél pont) lemaradva az aranyérmes hongkongi csapattól.
Kép: Magyar Innovációs Szövetség
Az ezüstérmes magyar csapat tagjai, Ivánka Lizanna (7 éves) és Ivánka Laura (12 éves) egy olyan – mesterséges intelligenciát is használó – robotikai fejlesztéssel nyertek, melynek témája rendkívül aktuális környezetvédelmi problémákkal foglalkozik. Olyan úszó laboratórium robotot fejlesztettek, mely képes a vízben levő szennyeződéseket detektálni. Ezen felül megépítettek egy működőképes mozgó kukát is. A világsikert jelentő innovációkkal egy éve foglalkoznak Majoros József felkészítő tanár irányításával a British International School Budapest és a budapesti Eötvös József Gimnázium robotikai műhelyeiben.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Erdő Péter úgy vélte, az új pápa személye kapocs Észak- és Dél-Amerika között, mivel mindkét térségben jól ismerik, amiként Rómában is, ahol tanulmányokat folytatott, ledoktorált egyházjogból. Az Ágoston-rend általános főnökeként szintén széles nemzetközi elismertségre tett szert.
Gyurcsány személye fölöslegessé vált. Politikai mérlege siralmas: a valamiből csinált semmit, a sokból keveset. Az MSZP nagy valószínűséggel be sem jut majd a parlamentbe, a DK meg a bejutási küszöb körül szédeleg. Taktika volna a visszavonulása? Érdemes még a nómenklatúra-burzsoáziának Gyurcsánnyal taktikáznia?!