A vendégeknek győzniük kellett volna ahhoz, hogy életben tartsák bennmaradási reményeiket, de nem sikerült megszakítaniuk nyeretlenségi sorozatukat, amely immár 11 kör óta tart, így három szezon után búcsúznak az első osztálytól.
Az MTK hat nyeretlenül megvívott bajnoki után győzött ismét.
NB I, 31. forduló:
MTK Budapest-Kecskeméti TE 2-1 (1-0)
---------------------------------
Új Hidegkuti Nándor Stadion, v.: Derdák
gólszerzők: Jurina (36.), Polievka (72.), illetve Pálinkás (51.)
sárga lap: Belényesi (65.), Botka (86.)
MTK Budapest:
-------------
Demjén - Nagy Zs., Kádár, Végh (Polievka, a szünetben/Szőke, 93.) - Kovács P., Horváth A., Kata, Kosznovszky, Molnár Á. (Gruber, 67.) - Jurina, Bognár
Kecskeméti TE:
--------------
Kersák - Botka, Belényesi, Katona L. (Montiel, 77.) - Berki (Májer, a szünetben), Kovács B. (Nagy K., 63.), Bocskay, Zsótér (Katona B., a szünetben), Zeke - Lukács (Pálinkás, 10.), Camaj
Az első félidőben az MTK birtokolta többet a labdát, de a fölénye helyzetekben nem nyilvánult meg, sőt, kaput eltaláló lövésük sokáig csak a vendégeknek volt. Sérülés miatt Gera Zoltán, a kecskemétiek vezetőedzője már a meccs elején cserére kényszerült, a combját fájlaló Lukácsot Pálinkás váltotta. Viszonylag eseménytelenül csordogált a játék, majd a hazaiak - az első kaput eltaláló kísérletükkel - megszerezték a vezetést: a házi gólkirály Jurina volt eredményes fejjel. A KTE még a szünet előtt egyenlíthetett volna, de Pálinkás közeli lövését Demjén jó reflexszel védte.
A második félidő elején a válogatott Kata Mihály nagypapája végezte el a kezdőrúgást, a 90 éves MTK-drukker unokájától kapta születésnapi ajándékként a lehetőséget.
A szünetben mindkét edző cserélt, s ez kecskeméti oldalon sikerült jobban, a beállt Májertől indult az az akció, amelynek végén Pálinkás megszerezte az egyenlítő találatot. A találkozó megélénkült, a kapusok mindkét oldalon többször védeni kényszerültek. A vendégek hajtottak a győztes gólért, de újabb találatot a rivális szerzett egy remekül végigvitt kontra végén. A meccs hajrájában becsülettel, de nem túl hatékonyan próbálkoztak a lila-fehérek, a fővárosiak pedig eredményesen tartották a labdát és ezzel együtt az eredményt is. Az utolsó pillanatokban a Kecskemét még kihagyott egy nagy ziccert, de ez érdemben már nem befolyásolta a sorsát.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Erdő Péter úgy vélte, az új pápa személye kapocs Észak- és Dél-Amerika között, mivel mindkét térségben jól ismerik, amiként Rómában is, ahol tanulmányokat folytatott, ledoktorált egyházjogból. Az Ágoston-rend általános főnökeként szintén széles nemzetközi elismertségre tett szert.
Gyurcsány személye fölöslegessé vált. Politikai mérlege siralmas: a valamiből csinált semmit, a sokból keveset. Az MSZP nagy valószínűséggel be sem jut majd a parlamentbe, a DK meg a bejutási küszöb körül szédeleg. Taktika volna a visszavonulása? Érdemes még a nómenklatúra-burzsoáziának Gyurcsánnyal taktikáznia?!