Szó szerint addig ostromolta a hivatalt egy 74 éves asszony, amíg önkéntesként föl nem vették. A nő végül Mariupolba ment, hogy a város helyreállításában segédkezzen. Hosszú cikket szentel a Lenta.ru egy 74 esztendős asszony történetének, aki kora ellenére is önkéntesként dolgozott Mariupol helyreállításán. Mint a cikkből egyebek mellett kiderül, Valerija Jurjevna Rjbnyikova eredetileg a frontra akart menni, s ez okból kétszer is felvette a kapcsolatot a sorozási hivatallal – ám kora miatt minden esetben köszönettel ugyan, de elküldték.
Az asszony saját bevallása szerint kötelességének tartotta a jelentkezést. Édesanyja 1942-ben önkéntesként jelentkezett a frontra, míg édesapja Leningrádban volt a blokád idején – s a rokonai közül is sokan megjárták a honvédő háború különböző helyszíneit.
Mivel a vágya nem teljesült, ám ő mindenképpen ki akart jutni a harcok által érintett területre, az asszony végül a mariupoli orosz ortodox egyház önkénteseihez csatlakozott. Tette mindezt annak ellenére, hogy egy pap a rendkívüli nehézségeket ecsetelve megpróbálta lebeszélni a vállalkozásáról. Közölte vele, a kilencedik emeleten kell laknia, a szállóban nem működik a lift, és az étkezés is bizonytalan. Ennek ellenére vállalta a feladatot – s mint közölte, döntését nem is bánta meg. Az asszony többször is nyomatékosan aláhúzta, a legfontosabb dolog világos volt – segíteni kell az embereknek a lerombolt lakásaik helyreállításában és a békés élet megteremtésében. Egyben hozzátette, a hit révén sikerült elviselnie a rendkívüli fáradalmakat.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
Barabás Richárd, a Párbeszéd politikusa a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésére benyújtott módosító indítványa szerint a szivárvány színeivel kellene kivilágítani a Kolosy téren álló 269 éves Újlaki Sarlós Boldogasszony Plébániatemplomot. A beadványt több politikus is provokációnak nevezte. Barabás emellett a Facebook oldalán próbálta félremagyarázni, saját világlátásához igazítani a szivárvány szimbólum jelentését. Soltész Miklóst, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárát kérdeztük a váci református iskola bővítésének alapkőletételénél az esetről, keresztényüldözésről és a Nyugat-Európa szerte tapasztalható templomátalakításokról.
Hind Kabawat az első nő és egyben keresztény, aki miniszteri tisztséget tölt be a szíriai kormányban. Március 29-i hivatalba lépésétől ő vezeti a Szociális és Munkaügyi Minisztériumot. Nyugati megfigyelők üdvözölték a nők irányába történő nyitást, az új szociális miniszter személyének megválasztását egyben pedig a kisebbségek iránti elfogadóbb magatartásnak tekintik.
Soltész Miklós a Taksonyi Német Nemzetiségi Óvoda bővítésének átadóünnepségén arról beszélt, hogy a magyar kormány ugyanúgy fontosnak tartja az egyházak és a nemzetiségek oktatási-nevelési intézményeit, mint minden más oktatási-nevelési hazai intézményt.