Szó szerint addig ostromolta a hivatalt egy 74 éves asszony, amíg önkéntesként föl nem vették. A nő végül Mariupolba ment, hogy a város helyreállításában segédkezzen. Hosszú cikket szentel a Lenta.ru egy 74 esztendős asszony történetének, aki kora ellenére is önkéntesként dolgozott Mariupol helyreállításán. Mint a cikkből egyebek mellett kiderül, Valerija Jurjevna Rjbnyikova eredetileg a frontra akart menni, s ez okból kétszer is felvette a kapcsolatot a sorozási hivatallal – ám kora miatt minden esetben köszönettel ugyan, de elküldték.
Az asszony saját bevallása szerint kötelességének tartotta a jelentkezést. Édesanyja 1942-ben önkéntesként jelentkezett a frontra, míg édesapja Leningrádban volt a blokád idején – s a rokonai közül is sokan megjárták a honvédő háború különböző helyszíneit.
Mivel a vágya nem teljesült, ám ő mindenképpen ki akart jutni a harcok által érintett területre, az asszony végül a mariupoli orosz ortodox egyház önkénteseihez csatlakozott. Tette mindezt annak ellenére, hogy egy pap a rendkívüli nehézségeket ecsetelve megpróbálta lebeszélni a vállalkozásáról. Közölte vele, a kilencedik emeleten kell laknia, a szállóban nem működik a lift, és az étkezés is bizonytalan. Ennek ellenére vállalta a feladatot – s mint közölte, döntését nem is bánta meg. Az asszony többször is nyomatékosan aláhúzta, a legfontosabb dolog világos volt – segíteni kell az embereknek a lerombolt lakásaik helyreállításában és a békés élet megteremtésében. Egyben hozzátette, a hit révén sikerült elviselnie a rendkívüli fáradalmakat.
Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
Franciaország 2023-ban kiutasított egy 39 éves üzbég migránst az Emberi Jogok Európai Bíróságának tiltása ellenére. Görögország szintén figyelmen kívül hagyja a Bíróság egyes ítéleteit, amikor a migránsokat Törökországba toloncolja vissza polgárainak védelmére hivatkozva.
Simicskó István véleménye szerint a magyar határkerítésnek fizikai és szimbolikus jelentősége, üzenete is van, s ez a határkerítés nemcsak Magyarországot, de az egész keresztény, európai kultúrát is védelmezi.
Az így megformált „kard és kereszt” a művész megfogalmazásában egyben szimbóluma is a nagy király személyének és királyságalapító munkájának - elemez a művészettörténész.
Orbán Viktor elmondta: egymástól függetlenül különböző szakértői csoportok - nemcsak Magyarországon, hanem azon kívül is - az elrejtett, az Európai Bizottság egyedi döntéseinek körébe utalt tételeket is azonosították, összeadták.