Lezuhant egy vitorlázó kisrepülőgép Dunakeszin
2024. október 6. 16:25

Lezuhant egy vitorlázó kisrepülőgép Dunakeszin

Lezuhant, összetört vitorlázó kisrepülőgép egy konténerházon Dunakeszin a Tőzegtavi út és a Röntgen utca kereszteződése közelében 2024. október 6-án. A pilóta még a tűzoltók kiérkezése előtt kiszállt a kisrepülőgépből. MTI/Mihádák Zoltán

Lezuhant egy vitorlázó kisrepülőgép vasárnap Dunakeszin, a járműből a pilóta még a tűzoltók kiérkezése előtt kiszállt – tudatta a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője kora délután az MTI-vel.

Kisdi Máté elmondta, hogy a kisrepülőgép a Tőzegtavi út és a Röntgen utca kereszteződéséhez közel, egy telephely kerítésére és konténerházára zuhant.

A tűzoltók a baleset miatt megsérült 40 literes üzemanyagtartályból felfogták a kifolyó üzemanyagot és megszüntették a szivárgást.

Az Országos Mentőszolgálat tájékoztatása szerint a helyszínre több mentőegységet és mentőhelikoptert is riasztottak. Egy 60 év körüli férfit könnyebb sérülésekkel szállítottak földi úton kórházba - fűzték hozzá.

MTi
Címkék:
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
  • Rossi elemzése nem rossz, de…
    Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
MTI Hírfelhasználó