Európa demográfiai kihívásairól Washingtonban
2024. október 16. 09:31

Európa demográfiai kihívásairól és az ezekre adott magyar válaszokról rendeztek pódiumbeszélgetést az uniós elnökség programjának részeként Washingtonban kedden.

A magyar nagykövetségen tartott eseményen az amerikai vendégek mellett több európai uniós ország diplomatája is részt vett; arra a kérdésre keresték a választ, hogy a Nyugat miként kezelje a demográfiai problémáit.

Takács Szabolcs nagykövet az MTI-nek elmondta: olyan kérdést választottak az uniós elnökségi félév washingtoni eseményének témájául, ami az Európai Unió, de szélesebb értelemben véve a nyugati világ előtt álló egyik legnagyobb kihívás, és ami a magyar elnökség egyik prioritása.

Úgy vélte, az esemény jó alkalmat kínált arra is, hogy az amerikai közönség előtt bemutassák, a magyar kormány miként tekint a demográfiára és a családpolitikára, valamint ezek lehetséges szabályozására.

Hozzátette, az amerikai politika egyes szereplői komoly figyelemmel követik a magyar családpolitikát. Megemlítette J. D. Vance szenátort, republikánus párti alelnökjelöltet, aki néhány évvel ezelőtt egy írásában elismerően vélekedett a magyar családpolitikáról, és kapcsolatba került a magyar nagykövetséggel.

A demográfiai kihívások kezelése, ezzel összefüggésben az illegális migráció, valamint a versenyképesség és a demográfia kapcsolódása az Egyesült Államokban is nagyon komoly kérdés, és napi politikai vita tárgya - fogalmazott a nagykövet.

A panelbeszélgetés résztvevője volt Takács Szabolcs mellett Kristen Ziccarelli, az America First Policy Institute igazgatója, családpolitikai szakértő, Roger Severino, a Heritage Foundation belpolitikai kérdésekért felelős alelnöke, Matthew Boyse, a Hudson Institute vezető tanácsadója, az amerikai külügyminisztérium Magyarországért is felelős korábbi helyettes államtitkára.

A vita moderátoraként Jan Jekielek, a The Epoch Times című lap és médiavállalat vezető szerkesztője működött közre, aki az MTI-nek nyilatkozva úgy vélekedett, hogy a demográfiai válság kezelése "egzisztenciális kérdés" a világ minden fejlett országa számára.

Kiemelte a magyar elkötelezettséget a probléma megoldása iránt, ami megmutatkozik abban, hogy Magyarország bruttó nemzeti össztermékének csaknem 6 százalékát fordítja az állami költségvetéséből családok támogatásával összefüggő kiadásokra.

MTi
Címkék:
  • Ezt a harcot még nem vívtuk meg
    Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
  • Ellaposodott futball
    A válogatottra vonatkozólag a miniszterelnök mondott lényegeset, igaz, évekkel ezelőtt, és azóta sem ismételte meg. Eszerint a magyar nemzeti tizenegynek a világ tíz legjobb válogatottja közé kell kerülnie. Jelenleg a 32., de Marco Rossi talán elindíthatja csapatunkat a fölfelé vezető úton.
  • Orbán Viktor Brüsszelben tárgyal
    Az Európai Tanács közlése szerint a csúcstalálkozó alkalmat kínál az EU számára, hogy szorosabb partnerséget alakítson ki az ÖET-vel és annak tagállamaival (az Egyesült Arab Emírségekkel, a Bahreini Királysággal, a Szaúd-arábiai Királysággal, az Ománi Szultánsággal, a Katari Állammal és a Kuvaiti Állammal).
  • Korrupt EU-figurák akarnak kormányt váltani
    „...nem visszariadva antidemokratikus eszközöktől sem, meg kívánják buktatni a hivatalban lévő, a magyar polgárok érdekeit képviselő kormányt, mert ez a magyar vezetés ellenáll Brüsszel nemzeti szuverenitást csorbító elképzeléseinek."
  • Thomas Tuchel az új angol szövetségi kapitány
    Tuchel ismét szigetországban dolgozhat, ahol a Chelsea-vel már sikeres volt. Hiszen megnyerte a Bajnokok Ligáját a londoni együttessel 2021-ben. A hírről elsőként a Sky Sports és a The Times számolt be. Információik szerint. Thomas Tuchel már aláírta a szerződését, így ő lesz az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.
MTI Hírfelhasználó