„A zászlót vinni kell” című kemény borítós, színes emlékkönyv 328 oldalon keresztül foglalkozik Wittner Mária szellemi örökségével. A kötet első felében az idén márciusban Budapesten megtartott emlékülés tanulmányai kaptak helyet, melyek az 1956-os hős életét és az általa fontosnak tartott ügyeket járják körül. Ferencz Orsolya országgyűlési képviselő megnyitó beszédét, valamint Németh Szilárd országgyűlési képviselő fővédnöki köszöntőjét követően Dr. Bank Barbara történész tanulmánya következik, amely a Wittner Mária fogságai címet kapta, és a szabadságharcos 1957 és 1970 között politikai fogolyként töltött korszakát dolgozza fel. Frölichné Lendvai Beatrix írása Wittner Mária valóra vált álma, a XVI. kerületi Tóth Ilonka Emlékház megszületéséről szól, míg Hajagos Csaba történész „Tűzvonalban” című munkája az ’56-os hős szabadságharc alatti tevékenységét foglalja össze. Hetzmann Róbert, a Patrióták elnöke írásában Wittner Mária kommunista utcanevek megváltoztatásáért tett erőfeszítéseiről emlékezik meg.
A most megjelent emlékkönyv tisztelgés Wittner Mária hősi helytállása és életműve előtt, aki nem törődött bele, hogy a történelmet a győztesek írják. A kötet a Miniszterelnökség és a Bethlen Gábor Alapkezelő által nyújtott pályázati támogatásból valósult meg a Magyar Patrióták munkája révén.
„A zászlót vinni kell” című emlékkönyv első bemutatója október 26-án szombaton 10 órai kezdettel lesz Marosvásárhelyen a Kultúrpalota épületében, amelyen Kövér László, az Országgyűlés elnöke mond beszédet. A kötet a Wittner Máriára emlékező vándorkiállítás megnyitójával együtt debütál a székely fővárosban.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ha az ukrán energiafenyegetés megvalósulna, akkor az eddigi 7 ezer forintos átlag villanyszámla 14 ezer forintra, a 16 ezer forintos gázszámla pedig 54 ezer forintra nőne. Ezt meg fogjuk akadályozni! - hangoztatta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.
A Patrióta-frakció követeli az NGO-k finanszírozásának teljes átláthatóságát, mert nem megengedhető, hogy "az európai adófizetők pénzét politikai aktivistáknak adják, akik az emberek érdekei ellen cselekednek" - idézték a közleményben Gál Kingát.
Brüsszelben egy ideje elfelejtették, vagy végtelen hataloméhségükben ignorálni merészelik a demokráciának azt az alapelvét, hogy az ellenzéket nem lehet teljesen kizárni mindenből. A liberálbalos társaság éppen azt ássa alá ezzel a gyakorlattal, amit maga naponta kér számon másokon: a fékek és ellensúlyok gyakorlatát.