Moszkva együtt fog működni Washingtonnal, megvédve a saját érdekeit
2024. november 6. 23:17

Oroszország együtt fog működni az új amerikai adminisztrációval, amikor az "berendezkedik" a Fehér Házban, miközben szilárdan megvédi az orosz nemzeti érdekeket, és a különleges hadművelet valamennyi kitűzött céljának elérésére összpontosít - tudatta közleményben szerdán az orosz külügyminisztérium.

"Feltételeink változatlanok és Washingtonban jól ismertek" - hangzott az állásfoglalás.

A moszkvai külügyminisztérium közölte, hogy nincsenek illúzióik az Oroszországban jól ismert, megválasztott amerikai elnököt és az új összetételű kongresszust illetően, ahol a republikánusok kerülnek fölénybe.

Az orosz diplomáciai tárca szerint az Egyesült Államok uralkodó politikai elitje pártállástól függetlenül ragaszkodik az oroszellenes alapállásához és a "Moszkva feltartóztatásának" irányvonalához. Ez nem függ az amerikai belpolitikai barométer ingadozásától, "legyen szó akár az +Amerika az első+ D. Trump és hívei általi értelmezéséről, akár a +szabályokon alapuló világrendről+, amelyre a demokraták +fixálódnak+".

A közleményben hangot adtak álláspontjuknak, amely szerint a Fehér Házba négy év szünet után visszatérő Trump győzelme az amerikaiak elégedetlenségét tükrözi mind Joe Biden kormányzásának eredményeivel, mind pedig a Demokrata Párt választási programjával szemben, amelyet a hivatalban lévő államfő helyébe jelöltként "sebtében állított" Kamala Harris alelnök hirdetett.

Rámutattak, hogy a demokratáknak a liberális média támogatásával, adminisztratív erőforrásokkal élő, erőteljes propagandakampánya dacára Trump, első elnökségének tapasztalataira támaszkodva, a Fehér Ház globalista kurzusával szemben a tétet gazdasági és illegális migrációs kérdésekre tette fel, amelyek a választókat valóban foglalkoztatják.

Ilyen körülmények között az sem segített az uralkodó csoportnak megakadályozni Harris vereségét, hogy az amerikai demokrácia a közlemény szerint krónikus hiányosságokkal küzd, archaikus és ellentmond a közvetlen, tisztességes és átlátható választások korszerű normáinak.

Ez azonban a tárca szerint nem szünteti meg az Egyesült Államok polgárainak mély megosztottságát, a demokrata és a republikánus államok, valamint a "progresszív" és a hagyományos értékek támogatói közötti szembenállást.

"Várható, hogy D. Trump visszatérése felszítja a belső feszültségeket és a szembenálló táborok kíméletlenségét" - hangzott a közlemény.

MTi
Címkék:
  • Bandung árnyékában
    Jelen van az ortodox kereszténység és a dél-amerikai római kereszténység. Jelen van az iszlám. Jelen van Kína és annak afrikai gondozott államai. Jelen van a hindu civilizáció.
  • Ezt a harcot még nem vívtuk meg
    Brutális, kíméletlen szellemi rombolás kell ahhoz, hogy egy kultúra ezt a képességét elveszítse s az adott népet, nemzetet elveszejtse. Nálunk ez az elveszejtés 1900-ban kezdődött.
  • A modernitás többé nem nyugati kategória
    Orbán Viktor arról beszélt: a magyar rendszerváltás utáni időszakot az a gondolat uralta, hogy nemcsak azért érdemes nyugatra tekintenünk, mert ott jobban élnek, hanem azért is, mert egy olyan önkorrekciós politikai-gazdasági rendszert fedeztek fel valamikor a XVII. századtól kezdődően, amely hosszú távon garantálja stratégiai biztonságunkat.
  • A magyarság világnemzetté vált
    A magyarság az egész világon jelen van. "A mi feladatunk, hogy a kihívásokból lehetőséget kovácsoljunk, ezért lehetőségként tekintünk arra, hogy világnemzetté vált a magyarság" - mutatott rá Semjén Zsolt.
  • Közép-Ázsia az egyik leggyorsabban fejlődő térség
    A magyar kormányfő felidézte, hogy 17 évvel ezelőtt járt legutóbb kazah elnök Magyarországon. Önmagában ez is aláhúzza Kaszim-Zsomart Tokajev látogatásának fontosságát, aki egy hatalmas országot képvisel az egyik legígéretesebb régióból - mondta.
MTI Hírfelhasználó